Koniec z pobłażaniem sobie w nowym roku. Pierwsza retrogradacja Merkurego 2022 oficjalnie rozpocznie się 14 stycznia, lecz już teraz rzuca na nas swój złowrogi cień. Powoli otrzymujemy przedsmak nadchodzącego chaosu. Planeta komunikacji najpierw przejdzie przez Wodnika, a następnie przesunie się do Koziorożca, zanim 3 lutego zakończy swoją podróż. Niestety, jej wyprawa potrwa aż kilka tygodni. W tym czasie nie będzie nam lekko. Co ciekawe, Merkury zazwyczaj cofa się trzy razy w ciągu 12 miesięcy. Rok 2022 jest jednak wyjątkiem, w którym dojdzie do aż czterech retrogradacji. Wszechświat chce, abyśmy spowolnili, dali sobie czas do namysłu i zadbali o swoje zdrowie psychiczne. Oto 3 rzeczy, jakie warto wiedzieć, żeby świadomie przeżyć to zjawisko. 

Retrogradacja Merkurego ożywia umysł

Merkury rządzi umysłem. Za każdym razem, gdy jest w retrogradacji, daje nam możliwość oceny naszych myśli, stanu mentalnego i celów ustalonych na kolejne miesiące. Ta planeta włada również wszelkimi umowami, pilnując, abyśmy dotrzymywali słowa. Według starożytnej astrologii ciało niebieskie, które pozornie się cofa, podróżuje przez "podziemny świat". Dotyka ukrytych części świadomości, pomagając nam odkryć nowe spostrzeżenia. Merkury jest także planetą komunikacji. Niestety, w ruchu wstecznym emanuje negatywem, powodując w naszym życiu liczne nieporozumienia. Czas wpłynąć na swoje kontakty z innymi, samym sobą i swoim otoczeniem. Energia, jaką przekazujemy światu, odbija się z powrotem w naszym kierunku. Zastanów się więc, jaki przekaz chcesz uzyskać.

Pierwsza retrogradacja Merkurego 2022 pośle w naszą stronę wskazówki od Wszechświata. Bądź świadoma lekcji, które za chwilę otrzymasz.

Ruch wsteczny planety przynosi oczyszczenie

Retrogradacja Merkurego wymaga słuchania ze zrozumieniem. To podstawowa zasada komunikacji. Jak możesz połączyć się ze swoją duszą? Zrozumieć sens miejsca, w którym się znajdujesz? Odczytuj znaki dawane ci przez los, zamiast manipulować swoim przeznaczeniem. Wsteczny Merkury ma kiepską reputację, jednak to czas o wielkim potencjale, w którym możemy z większą łatwością połączyć się ze swoją intuicją. Aby to zrobić, zapamiętuj swoje sny. W nich kryje się portal do twojej podświadomości i tego, co naprawdę czujesz pod powierzchnią. Doszukuj się znaczenia symboli pojawiających się w twoich nocnych wizjach. 

Sny w retrogradacji Merkurego próbują przekazać ci cenne informacje.

Kiedy Merkury będzie w Wodniku od 14 do 27 stycznia, skupimy się na naszych procesach umysłowych. Oto okazja, aby dostroić się do swojej duszy. Usłyszeć, dokąd prowadzi nas intuicja. Zrozumiemy, jakie myśli ściągają nas w dół, a które pomagają nam w dalszej wędrówce. Zwróć uwagę na swój dialog prowadzony w umyśle oraz towarzyszącą ci energię. 

Era Wodnika - co wróży nowa epoka astrologiczna? >>

Od 27 stycznia do 3 lutego retrogradacja Merkurego przesunie się do Koziorożca. Ta kosmiczna zmiana zmusi nas do przemyślenia swoich zobowiązań. Czas poświęcić uwagę wszelkim kontraktom zawartym w sposób ustny i pisemny. Czy chcesz podjąć wobec siebie nowe obietnice? Jakie „umowy” już od dawna ci nie służą? Rok 2022 to czas retrogradacji Merkurego w znakach ziemskich. Pytania dotyczące naszych przyrzeczeń będą tematem przewodnim kolejnych miesięcy. Żywioł ziemi pomaga również zamienić nowe pomysły w natchnione działania. 

Czas retrogradacji to czas odpoczynku

W astrologii panuje zasada, że ​​im bliżej Słońca znajduje się planeta, tym intensywniej odczuwamy jej ruch wsteczny. Styczniowa retrogradacja Merkurego pokryje się z ruchem wstecznym Wenus. Te dwa ciała niebieskie wpłyną na nas bezpośrednio, powodując uczucie ciężkości. Właśnie dlatego retrogradacje nie sprzyjają posuwaniu się naprzód. Pora się zatrzymać i poddać refleksji. Jeśli na siłę nadamy sobie tempo, szybko napotkamy poważne przeszkody. Czy nowy rok już cię zainspirował, czy może jesteś bardziej zmęczona niż zwykle? Pozwól sobie żyć we własnym tempie. Skąd pomysł, że styczeń to czas na gonitwę? W ciągu roku otrzymasz mnóstwo okazji do ambitnego spełniania swoich celów. Nie myśl, że coś tracisz, tylko dlatego, że ciąży nad tobą noworoczna presja.

Retrogradacja Wenus w Koziorożcu - wpływ na samopoczucie >>

Retrogradacje 2022 skupią się na naszym zdrowiu i leczeniu. Pod wpływem sił wstecznych zwrócimy się do wewnątrz, by wyrównać swoje pole energetyczne. Pozbędziemy się myśli czy nawyków, które do tej pory hamowały nasz rozwój. Upewnij się więc, że w retrogradacji dajesz sobie to, czego potrzebujesz. Bądź łagodna wobec siebie, gdziekolwiek jesteś. Kieruj się zasadą, że nic nie trwa wiecznie.

Uszanuj czas retrogradacji, aby zatrzymać się, zastanowić i znaleźć ukojenie dla swojej duszy. Wiedz, że po wszystkim Wszechświat przyniesie fale, które popchną cię do przodu, w nowym kierunku.