Retrogradacja Marsa 2022-2023

Retrogradacja to w astrologii zjawisko, gdy planeta wykonuje pozorny ruch wsteczny. Zwalnia tempo i zaczyna emanować negatywem, posyłając w naszą stronę swoje zniekształcone moce. Kiedy cykl wsteczny rozpoczyna Merkury, Wenus lub Mars, od razu odczuwamy ich kosmiczne wpływy. Dzieje się tak, gdyż te ciała niebieskie znajdują się najbliżej Ziemi. Z drugiej strony planety zewnętrzne, takie jak Uran, Neptun i Pluton, są od nas oddalone, co oznacza, że ​​ich retrogradacje nie będą tak oczywiste. Zwykle mają łagodny przebieg oraz trwają przez mniej więcej pół roku. 

Listopad nie będzie spokojnym miesiącem, podobnie jak grudzień i styczeń 2023. Dzień przed Halloween, 30 października, rozpoczęła się ognista retrogradacja Marsa. To zjawisko przytrafia się raz na dwa lata, a jego energia jest mocno odczuwalna. Wszystko, z czym zmierzymy się w kolejnych tygodniach, wydarzy się z winy tego cyklu wstecznego. 

Mars to planeta wewnętrzna, a więc jego silne bezpośrednio dotkną naszych dusz.

Planeta Mars - bóg wojny i dzielny przywódca

Żeby przewidzieć, co się wydarzy, należy zrozumieć naturę Marsa. Tę planetę postrzega się jako źródło energii, motywacji oraz działania. Starożytni astrolodzy uważali Marsa za boga wojny - nieustraszonego żołnierza, który przejeżdżał przez miasto na rydwanie ciągniętym przez dwa konie o imieniu Fobos (Strach) i Deminia (Terror). Legendarny Mars budził przerażenie, gdziekolwiek się udał. Wiedział też, jak przezwyciężyć irracjonalny lęk. Nad tym właśnie powinniśmy pracować, mając do czynienia z jego retrogradacją.

We współczesnej astrologii Mars reprezentuje nasze wewnętrzne blokady, ego, pasję, popęd seksualny, zdolność do działania oraz męskie cechy osobowości. Włada Baranem i rządzi głową. Może uczynić nas porywczymi, upartymi, lub, wręcz przeciwnie, obdarzyć nas mocą silnego przywódcy. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób zdecydujemy się przyjąć jego wpływy. 

Mars w Bliźniętach - jak pracować z tą energią?

Retrogradacja Marsa 2022-2023 spowolni tempo życia. Ważne sprawy zostaną przesunięte w czasie. Grożą nam też liczne nieporozumienia. Uważaj na to, jak dobierasz swoje słowa i jakie informacje dzielisz z innymi. Ponieważ Mars teraz znajduje się w Bliźniętach, jego wpływy będą przypominać chaotyczną retrogradację Merkurego. Nie unikniemy problemów z technologią, opóźnień w podróży czy niejasności w zawieraniu kontraktów. Zjawisko utrudni nam podjęcie działania i wykorzystanie swojego potencjału. Mars podróżuje „do tyłu”, a więc zmusza nas do cofnięcia się o kilka kroków wstecz, by ponownie przemyśleć motywy z przeszłości, zanim odważnie ruszymy do przodu.

Mars przetestuje, czy nasze cele są zgodne z duchową misją naszych dusz. 

Może się okazać, że coś, do czego do tej pory dążyliśmy, tak naprawdę nie służy naszemu wyższemu dobru. Retrogradacja Marsa zmusi nas do przyjęcia nowego punktu widzenia. Próba ingerowania w los teraz może poskutkować nieszczęściem, pomyłką lub koniecznością rozpoczęcia wszystkiego od nowa.