Róż kojarzy nam się z optymizmem, romansem i kwiatami pączkującymi w tym miesiącu. W astrologii ten kolor przypisuje się kwietniowej pełni księżyca. Warto obserwować niebo w kolejnych dniach, by nie przegapić tego cudownego momentu.

Różowy księżyc w kwietniu 2023

Naukowcy już dawno udowodnili, że księżycowe fazy mają wpływ na nasze samopoczucie i sen. Dawniej rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej określali czas na podstawie pełni, nadając Księżycowi dwanaście imion, tak jak dziś w kalendarzu mamy 12 miesięcy. Kwietniowa Pełnia Księżyca została nazwana przez nich "Różową", "Jajeczną", "Rybną" lub "Kiełkującą trawą". Nazwy te pochodziły od czynności i zadań, jakim sprzyjał ten miesiąc. Oznaczały również zmiany w naturze, które można było odczytać z zachowania przyrody oraz zwierząt.

Różowy Księżyc ma wdzięczną nazwę, która zapowiada czas rozkwitu w przyrodzie i w duszy.

Nazwa "Różowy Księżyc" jest trochę myląca - nie wzięła się od koloru księżyca (niestety, nie jest on intensywnie różowy). Nawiązuje do różowego floksa, będącego dzikim kwiatem pączkującym w kwietniu. Odgrywa jednak bardzo ważną rolę dla kilku religii świata. Zgodnie z nim ustanawiana jest chrześcijańska Wielkanoc - święto odbywa się co roku w pierwszą niedzielę po wiosennej pełni Różowego Księżyca, którą poprzedza Wielki Tydzień. To znak również dla Żydów na rozpoczęcie Paschy oraz czas świętowania w Indiach z okazji narodzin Hanumana. 

Tylko 4 znaki zodiaku w kwietniu będą mieć szczęście >>

Pełnia w romantycznym znaku Wagi

Różowy Księżyc to pełnia w Wadze, która zapowiada wyzwania w relacjach. W mitologii greckiej astrologiczna Waga jest powiązana z boginią Temidą. Ukazywano ją trzymającą wagę w dłoniach, z zawiązanymi oczami. Energia Wagi polega w dużej mierze na wyważeniu oraz uczciwości. To symbol boskiego prawa i porządku, ale też naturalny władca siódmego domu astrologicznego dotyczącego partnerstwa (w tym biznesowego). Oznacza „my” i „nas”, a nie samo "ja". Jednak dom leżący naprzeciwko niej to pierwszy dom, rządzony przez wojowniczego Barana. Ten reprezentuje przeciwieństwo cech Wagi  - „mnie” lub "moje" ego. Doświadczymy wielu sprzeczności w miłości. Badacze gwiazd radzą, by uzbroić się w cierpliwość. 

Więcej o pełni w Wadze przeczytasz TUTAJ >>