Sally Rooney to jedna z najpopularniejszych pisarek ostatnich lat. Nawet jeśli ktoś nie czytał powieści Irlandki, to z pewnością słyszał o serialu "Normal people" na podstawie książki o tym samym tytule. Przez wiele miesięcy historia Marianne i Connella była omawiana w internecie, a odtwórcy głównych ról, Paul Mescal i Daisy Edgar-Jones, w ciągu kilku tygodni stali się gwiazdami, których pożądał cały świat. Platforma Hulu postanowiła pójść za ciosem i zekranizowała kolejne dzieło pisarki. Padło na debiutancki tytuł  "Conversations with Friends" (po pol. "Rozmowy z przyjaciółmi"). Czy ta produkcja również zachwyci widzów?

"Rozmowy z przyjaciółmi": fabuła serialu na podstawie powieści Sally Rooney

"Mieszkająca w Dublinie Frances ma dwadzieścia jeden lat i chłodny umysł obserwatorki. Jest studentką i początkującą pisarką; ze swoją najlepszą przyjaciółką i byłą dziewczyną Bobbi występuje na slamach poetyckich. Przypadkowa znajomość z Melissą, popularną dziennikarką, której mąż Nick jest aktorem, otwiera im drzwi do świata pięknych domów, hałaśliwych przyjęć i wakacji w Bretanii. Gdy Frances i Nick niespodziewanie zbliżają się do siebie, błyskotliwa i stroniąca od uczuć Frances musi po raz pierwszy zmierzyć się ze swoimi słabościami" - możemy przeczytać w oficjalnym opisie książki wydanej w 2017 roku. I tak jak przy "Normalnych ludziach" tu również poznamy od podszewki trudne relacje, zawiłości przyjaźni i miłości.

Serial "Conversations with Friends" będzie się składał z 12 półgodzinnych odcinków i zadebiutuje na platformie Hulu. Co ciekawe, za produkcję odpowiada ta sama ekipa od "Normal people". Reżyserią zajął się Lenny Abrahamson, a za scenariusz odpowiada Alice Birch.

"Rozmowy z przyjaciółmi": kto zagra w serialu?

Główną rolę, czyli Frances, otrzymała nowa w branży filmowej Alison Oliver. Pamiętacie głośny film "American Honey"? Gwiazda tej produkcji pojawi się właśnie w "Conversations with Friends". Mowa oczywiście o charyzmatycznej Sashy Lane. Angaż otrzymali także Joe Alwyn ("Ostatni list od kochanka", "Faworyta", "Maria, królowa Szkotów") oraz znana z hitu HBO, "Dziewczyny",  Jemima Kirke. 

"Rozmowy z przyjaciółmi": premiera serialu. Data i zwiastun. Kiedy tytuł będzie dostępny w Polsce?

Premiera serialu zaplanowana jest na tegoroczną wiosnę, a dokładnie na maj 2022. Oczywiście "Conversations with Friends" najpierw trafi na Hulu, ale możliwe, że polscy widzowie zobaczą ten tytuł niedługo później. Dotąd produkcje Hulu trafiały w naszym kraju na platformę HBO. Mamy nadzieję, że i tym razem będzie podobnie.