W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że aby karciana wróżba mogła dać wyczerpującą odpowiedź, najpierw należy zadać kartom szczegółowe pytanie. Bez względu na to, czy stawiamy tarota samodzielnie, czy z pomocą wróżki, karty nie przenikną do naszej duszy i nie poznają naszych intencji. Warto więc pamiętać o prostej zasadzie - wróżenie z kart to nie jasnowidztwo. Oczywiście z ich pomocą możemy dowiedzieć się, co czeka nas w przyszłości, ale najpierw, musimy ubrać nasze myśli w słowa. Wówczas tarot na miłość może postawić nawet osoba bez dużego doświadczenia, jednak najpierw powinna ona poznać znaczenie poszczególnych kart.

Tarot miłosny - znaczenie kart

Tarot miłosny wykorzystuje tę samą talię kart, co pozostałe wróżby. Aby móc poznać tajemnice naszej uczuciowej przyszłości, najpierw należy poznać miłosne znaczenie arkanów wielkich.

Głupiec - ta karta może dać dwie odpowiedzi: tak lub nie. Jeżeli w rozkładzie pojawi się głupiec, osoba zadająca pytanie ma szansę na miłość, ale tylko pod warunkiem, że zacznie patrzeć poza granice, które wyznacza jej grono najbliższych znajomych i z większym optymizmem podejdzie do swojej codzienności. Jeżeli jednak wykaże bierną postawę, miłość nie przyjdzie.

Mag - kolejna karta, dająca niejednoznaczną odpowiedź. Jeżeli osoba pytająca nauczy się doceniać swoją wartość i spojrzy na siebie mniej krytycznym okiem, miłość przyjdzie. Jeżeli jednak zamierza dalej tkwić w przekonaniu, że nie zasługuje na uczucie, szansa na szczęśliwy związek przejdzie obok.

Kapłanka - także w tym przypadku otrzymujemy odpowiedź tak lub nie. Przede wszystkim, osoba zadająca pytanie sama musi zrozumieć, czego tak naprawdę oczekuje od przyszłego partnera i czy jest gotowa na poważne zobowiązanie. Jeżeli poprzednie karty sprzyjały miłości, jest duża szansa na nawiązanie interesującej relacji. Jeżeli jednak osoba pytająca boi się zaangażować, a karty poprzedzające nie były przychylne, kapłanka oznacza "nie".

Cesarzowa - to bardzo pozytywna karta, bowiem wskazuje na związek przepełniony namiętnością.

Cesarz - karta niejednoznaczna. Osoba pytająca pozna miłość, ale tylko pod warunkiem, że będzie szukać wśród osób starszych od siebie. Z osobami młodszymi i z rówieśnikami, nie stworzy szczęśliwego związku.

Papież - odpowiedź to tak lub nie. Prawdziwą miłość można spotkać tylko wtedy, gdy szukamy wśród osób, które odpowiadają reprezentowanym przez nas wartościom. Jeżeli osoba pytająca zainteresuje się kimś, kto reprezentuje inny światopogląd, nic z tego nie wyjdzie.

Kochankowie -  to pozytywna karta, ale oznacza, że osoba pytająca będzie musiała wybrać między dwoma potencjalnymi partnerami.

Rydwan - karta niejednoznaczna. Uda się, jeżeli osoba pytająca będzie w stanie zainteresować swoją osobą potencjalnego partnera. Jeżeli jednak dostrzeże brak wyraźnego zainteresowania, lepiej odpuścić sobie starania, gdyż te nie przyniosą rezultatu.

Moc - ta karta daje odpowiedź twierdzącą. Sugeruje, że osoba pytająca powinna skupić się na kimś, do kogo wcześniej nie miała śmiałości.

Eremita - ta karta nie jest pomyślna. Oznacza, że zanim osoba pytająca spróbuje wejść w związek, najpierw powinna nauczyć się rozmawiać z ludźmi.

Koło fortuny - tak lub nie. Warunek do spełnienia: trzeba wyjść na przeciw temu, co nas czeka. Kryjąc się za zasłoną nieśmiałości, koło fortuny nie będzie nam sprzyjać.

Sprawiedliwość  - tak lub nie. Osoba pytająca nie może wybrać na partnera kogoś, kto ma uczuciowe zobowiązania wobec innej osoby. Jeżeli jednak zainteresuje się kimś stanu wolnego, pojawi się spora szansa na miłość.

Wisielec - tak lub nie. Osoba pytająca musi zaakceptować kogoś, kto teoretycznie nie pasuje do niej. Jeżeli nie da mu szansy, prawdziwe uczucie przejdzie jej koło nosa. 

Śmierć - nie. Osoba pytająca wciąż jeszcze czuje coś do poprzedniego partnera.

Umiarkowanie - nie. Na miłość trzeba będzie jeszcze zaczekać.

Diabeł - zdecydowanie tak. Osoba pytająca wkrótce pozna kogoś, z kim stworzy zmysłowy związek.

Wieża - nie. Osoba pytająca wkrótce uświadomi sobie, że spędzi życie samotnie.  

Gwiazda - tak. Trzeba tylko zaufać siłom wyższym i zaczekać.

Księżyc - nie. Przeszkodą jest nierealne wyobrażenie miłości.

Słońce - tak. Osobę pytającą czeka szczęśliwy związek.

Sąd ostateczny - tak. Osoba pytająca musi jednak wiedzieć, że powinna zerwać kontakt z nieszczerymi znajomymi. 

Świat - tak. Wkrótce spełnią się najskrytsze marzenia osoby pytającej.

Tarot miłosny z trzech kart

Rozkład tarota na miłość nie musi być skomplikowany. Początkujący tarociści najczęściej sięgają po układ trzech kart i to wystarczy, by poznać odpowiedź na najważniejsze pytania. 

Pierwsza karta w układzie wskazuje na okoliczności, które sprzyjają nowym relacjom partnerskim. Określają także cechy charakteru osoby pytającej, które mogą wpłynąć na znalezienie wymarzonego partnera.

Druga karta wskazuje na przeszkody w nawiązaniu relacji uczuciowej. Mowa tu zarówno o wszelkich czynnikach zewnętrznych, na które pytający mają niewielki wpływ, oraz o ich działaniach, podejmowanych bardziej lub mniej świadomie.

W tym momencie, należy porównać obie karty i określić, która z nich ma większą moc. Jeżeli uda się trafnie zinterpretować układ, karty powiedzą nam, jaką mamy szansę na związek.

Trzecia karta wskazuje, czy osoba pytająca ma szansę znaleźć miłość swojego życia. Także ona powinna być interpretowana w oparciu o pozostałe.

Tarot rozkład na nową miłość

Rozkład na nową miłość ma za zadanie przedstawić nam osobę, z którą możemy stworzyć szczęśliwy związek. Karty mogą opisać tę osobę, jak również udzielić kilku cennych rad, dotyczących podejmowanych przez nas działań. Taki rozkład składa się z 6 kart, z których 1. reprezentuje partnera, 2. wskazuje, czy związek będzie trwały, 3. odpowiada na pytanie, jakim człowiekiem jest ta osoba, 4. mówi o wyzwaniach, jakie was czekają, 5. przedstawia przydatne wskazówki, a 6. - wskazuje gdzie się poznacie.

Tarot partnerski - rozkład na związek

Odpowiedzi w kartach tarota mogą szukać także te osoby, które już pozostają w związku. Chcesz wiedzieć, czy intencje twojego partnera są szczere? Zastanawiasz się, jaka czeka was przyszłość? To wszystko zawarte jest w kartach.

Tarot partnerski powinien składać się z dwóch rzędów. Prawa strona układu reprezentuje osobę, która zadaje pytania, lewa - jej drugą połówkę. W sumie, należy rozłożyć 9 kart, z których 1. określa, co osoba pytająca wnosi do związku, 2. wskazuje, co pytająca myśli o tej relacji, 3. mówi o prawdziwych uczuciach osoby pytającej, 4. określa podejście do związku w praktyce, 5. i 1. określają relację, która łączy partnerów, 6. i 2. wskazują na ich wspólne problemy, 7. i 3. określają ich wzajemne stosunki, 8. i 4. pokazują, jak widzą ich inni, a 9. określa wszystko to, co łączy i co dzieli parę.