Kocie oko, czerwone usta, delikatny rumieniec na policzkach. Tak wyobrażamy sobie klasyczny, romantyczny makijaż.  Jednak blogerzy urodowi z Instagrama potraktowali go bardziej dosłownie. Stworzyli nowy trend, którym jest bajkowy róż na policzkach w kształcie serc. Make-up kojarzy się z Marią Antoniną lub Alicją z Krainy Czarów! Czy ma szansę stać się hitem na Walentynki 2018

W przeciwieństwie do innych, dziwnych trendów beauty, jak np. rzęsy z anielskich włósów, róż w serca podoba się Internautom. Jest bardziej uroczy, niż przerażający, i łatwo wykonać go w domu.

Wystarczy narysować serca na policzkach za pomocą różowej lub białej kredki do ust, następnie wypełnić środek różem, a na końcu rozetrzeć kontur.

Można też zrobićserce w negatywie. Wtedy na potraktowanym różem policzku ponownie rysujemy kontur serca, jednak potem wypełniamy go korektorem lub fluidem, za pomocą małego pędzelka. To wersja dla odważnych. 

Serca na policzkach zyskały największą popularność wśród Azjatek. W nim przypominają bohaterki anime! Jednak trend powoli przenika do Europy i ma szansę stać się hitem tego roku. Macie ochotę przeobrazić się w Królową Kier?