Innowacyjna alternatywa dla retinolu

Nie jest tajemnicą, że skóra zmienia się wraz z wiekiem. Im jest starsza, tym bardziej spada jej zdolność do syntezy kolagenu, jednego z najważniejszych białek budulcowych w organizmie człowieka. By temu przeciwdziałać, współczesna kosmetologia sięga po składniki aktywne, które stymulują jego produkcję, uzupełniając niedobory. Należy do nich m.in. retinol, jednak jego stosowanie nie zawsze jest możliwe ze względu na szereg skutków ubocznych. Nie mogą go stosować osoby o cerach wrażliwych, a także kobiety w ciąży i karmiące.

Mat. prasowe

W takim przypadku warto sięgnąć po naturalną, ale jednocześnie skuteczną alternatywę. Zdecydowanie jest nią kultowa linia od Caudalie, czyli Resveratrol-Lift, nr 1 wśród produktów przeciwstarzeniowych we Francji1. Jest to prawdziwy przełom w dziedzinie pielęgnacji skóry i przede wszystkim bezpieczna alternatywa dla retinolu. Badania wykazały, że formuła Serum Liftingująco-Ujędrniającego Resveratrol-Lift jest 3-krotnie bardziej skuteczna2, ale przy tym nie jest fotouczulająca i nie jest podrażniająca. Mogą ją stosować osoby o cerach wrażliwych, a także kobiety w ciąży i karmiące. Oprócz bezpieczeństwa formuła jest wyjątkowo skuteczna, co potwierdziło 98% kobiet, które zauważyły ujędrniający efekt liftingu3. Zastosowanie innowacyjnych technologii z bogactwem naturalnych składników aktywnych pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów: 5-krotnego zwiększenia naturalnej produkcji kolagenu4 i 2-krotnego w przypadku produkcji kwasu hialuronowego5.

Nowa, udoskonalona formuła Serum Liftingująco-Ujędrniającego Resveratrol-Lift od Caudalie

Mat. prasowe

Niedawno marka Caudalie zaprezentowała ulepszoną wersję swojego kultowego Serum Liftingująco-Ujędrniającego Resveratrol-Lift. Co się zmieniło? Opatentowany kompleks6 (składający się z antyoksydacyjnego resweratrolu, nawilżającego, naturalnego kwasu hialuronowego i ujędrniającego wegańskiego stymulatora kolagenu) został wzbogacony o Wegański Kolagen 1 – przełom w dziedzinie kosmetyków anti-ageing. Ten innowacyjny składnik aktywny jest otrzymywany z rośliny zielnej i wytwarzany w sposób zrównoważony. Dzięki technologii stworzonej przez NASA po raz pierwszy w historii udało się wytworzyć fragment białka kolagenu typu 1 podobny do kolagenu w organizmie człowieka. Rozwiązanie to zapewnia wyjątkowe efekty w walce ze starzeniem się skóry. W połączeniu z pozostałymi składnikami kompleksu, Kolagen typu 1 pochodzenia roślinnego, skutecznie i z poszanowaniem środowiska, ujędrnia, napina i odmładza skórę.

Kompleksowe ujędrnienie i lifting

Mat. prasowe

Serum Liftingująco-Ujędrniające Resveratrol-Lift dzięki zaawansowanym składnikom aktywnym intensywnie nawilża, poprawia jędrność oraz niweluje zmarszczki. Na pewno nie zawiedzie tych z was, którym na równi z efektami zależy na bezpiecznej dla skóry, nafaszerowanej naturalnymi składnikami aktywnymi, wegańskiej formule. Jak zawsze w przypadku kosmetyków Caudalie, nie zawarto w nim parabenów, silikonu ani substancji pochodzenia zwierzęcego. W serii Resveratrol-Lift znajdują się także Krem Kaszmir Liftingujący na dzień, Krem Tisane de Nuit na noc oraz Krem Liftingujący Okolice Oczu. To produkty, które stosowane w połączeniu i, co najważniejsze, regularnie zapewnią ujędrnioną i napiętą skóra oraz wygładzony owal twarzy. 

Więcej informacji na temat nowej formuły Resveratrol-Lift znajdziecie na pl.caudalie.com.

 

1GERSDATA - SOG EARLY - kategoria pielęgnacji skóry twarzy - segment przeciwstarzeniowy - w oparciu o sprzedaż w kanale dystrybucji aptecznej - we Francji - na podstawie MAT z września 2023.
2Badanie połączenia składników ex-vivo obejmujące grubość włókien kolagenu przy stężeniu serum.
3Badanie kliniczne, % ocen pozytywnych, 42 ochotniczki, 56 dni.
4Test in vitro na składnikach.
5Test in vitro na składnikach.
6Patent Uniwersytetu Harvarda nr 4167935 we współpracy z Caudalie.

Materiał promocyjny marki Caudalie