Za nami 76. ceremonia wręczenia nagród BAFTA. Prestiżowe statuetki przyznawane przez członków Brytyjskiej Akademii Filmowej trafiły między innymi do Austina Butlera i Cate Blanchett. Najlepszym filmem okazało się „Na Zachodzie bez zmian”, które już niebawem stanie do walki o Oscara ze znakomitym polskim „IO”. Powody do świętowania dostali też twórcy „Duchów Inisherin” uznanych za najlepszą rodzimą produkcję. Z kolei wschodzącą gwiazdą obwołano Emmę Mackey, która przed oficjalną częścią wydarzenia ogłosiła, że już niebawem pożegna się z obsadą uwielbianego serialu Netfliksa. Dużo działo się też na czerwonym dywanie, gdzie jak zawsze na pierwszy plan wysunęła się moda. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło księżnej i księcia Walii. Kate Middleton wystąpiła w sukni Alexandra McQueena – tę samą kreację miała na sobie w 2019 roku! – i przeskalowanych kolczykach z Zary. Millie Brady postawiła na całkowicie transparentną sukienkę z metką Miu Miu. Pod odważną sheer dress włożyła białą bieliznę, czym wywołała lawinę komentarzy. Równie dużo mówi się o stylizacji Rosie Huntington-Whiteley.

Rosie Huntington-Whiteley w zmysłowej spódnicy z wycięciami na gali BAFTA 2023

Getty Images

Rosie Huntington-Whiteley zapozowała tłumnie zgromadzonym fotoreporterom w sylwetce z pokazu Alaïa wiosna-lato 2023. Pierwotnie kolekcja została zaprezentowana w surowych wnętrzach nieukończonego butiku marki przy paryskiej ulicy Faubourg Saint-Honoré. Na wybiegu aksamitnej spódnicy z nonszalanckimi drapowaniami i nieziemskim wijącym się po ziemi trenem towarzyszył kompletnie przezroczysty top. Chociaż w ostatnich miesiącach gwiazdy chętnie eksponowały bieliznę i nagą skórę na branżowych przyjęciach, brytyjska modelka ugrzeczniła propozycję Pietera Muilera.

Najbardziej zmysłowe sukienki typu naked z wybiegów New York Fashion Week. W tych kreacjach widziałybyśmy Emily Ratajkowski, Hailey Bieber i Ritę Orę [jesień-zima 2023/2024] >>

Wraz ze stylistką Rebeccą Corbin-Murray zestawiły asymetryczny dół ze zdecydowanie bardziej kryjącym czarnym body. Dzięki temu główną rolę grała futurystyczna spódnica z wycięciami. Zmysłowy fason podkreślał ruchy bioder 35-latniej piękności i jej zgrabne nogi. Dziś w sieci nie brakuje głosów, że była to jedna z ciekawszych stylizacji tegorocznych nagród BAFTA. W rankingach gwiazda plasuje się tuż obok Jodie Turner-Smith w ozdobionym kryształami projekcie Gucci czy Florence Pugh w tiulowej sukni Nina Ricci.

Launchmetrics/Spotlight