Serial "13 powodów" to obecnie jedna z najpopularniejszych produkcji Netflixa. Serial został wyprodukowany przez Selenę Gomez i po mimo wielu negatywnych recenzji cieszy się wielką popularnością wśród amerykańskiej młodzieży. "13 powodów" to ekranizacja bestselleru Jaya Ashera o tym samym tytule. Serial opowiada o samobójstwie uczennicy Hanny Baker, która przed śmiercią nagrała 13 kaset magnetofonowych, na których podaje powody odebrania sobie życia. Produkcja skupia się na losach nastolatka Clay'a Jensena, który pewnego dnia znajduje pod drzwiami paczkę z kasetami. Nagrała je Hannah, która dwa tygodnie wcześniej popełniła samobójstwo. Na taśmach wyjaśnia co skłonioło ją do odebrania sobie życia.

Kontrowersyjna fabuła zaniepokoiła organizacje wspierające zmagających się z chorobami psychicznymi. Ich przedstawiciele twierdzą, że "13 powodów" zawiera "niebezpieczne treści", a nawet "gloryfikuje" samobójstwo. Przeciwo serialowi wypowiadają się też rodzice, którzy twierdzą, że produkcja Seleny Gomez jest niebezpieczna. W kilku kanadyjskich szkołach wprowadzono nawet zakaz rozmawiania o serialu. Udział w dyskusji wzięła nawet córka Michaela Jacksona, która wiele lat zmagała się z depresją:

"Proszę, oglądajcie ten serial z ostrożnością i miejcie na uwadze, że to może was przygnębić. Jeśli macie problemy, proszę, nie oglądajcie tego. Jeśli myślicie, że dacie radę, sprawdźcie to" - napisała na swoim Instagramie.

W związku z tak poważnymi zarzutami twórcy serialu uruchomili kryzysową infolinię 13ReasonsWhy.info. Osoby, które potrzebują pomocy albo rodzina i przyjaciele zaniepokojeni zachowaniem swoich bliskich mogą znaleźć tam pomoc. Netflix udostępnił też specjalny epizod "Beyond the Reasons", gdzie ekipa i aktorzy dyskutują na temat dramatycznej decyzji nastolatki.