Certina to jedna z najbardziej uznanych marek zegarków sportowych na świecie. Powstała w 1888 roku, więc posiada naprawdę piękną, bogatą historię. Gdybyśmy miały Wam jednak opisać Certinę w jedynie trzech słowach, powiedziałybyśmy: precyzja, niezawodność i... ekologia. Z mocnym akcentem na to ostatnie. Bo gdy bezkompromisowa jakość idzie w parze z poszanowaniem, a wręcz misą eko-odpowiedzialności, to marka zasługuje na wyjątkowe uznanie.

Certina w coraz większym stopniu dostosowuje się do zasad zrównoważonego rozwoju. W roku 2021 marka wprowadza po raz pierwszy na rynek wysokiej jakości, ekologiczne opakowania wykonane w całości z materiałów nadających się do recyklingu. Nawet poduszka, na której zegarki są ułożone w pudełku, została wykonana z bawełny organicznej i poliestru pochodzącego z recyklingu.

Czytamy. W marcu 2021 roku marka zapytała o opinię internautów w międzynarodowym konkursie. Miłośnicy zegarków na całym świecie przez dwa tygodnie głosowali na ulubione elementy, m.in. pierścienie lunety, tarcze, paski czy też opakowania. Zwycięski projekt jest wyjątkowo wyrafinowany i wyrazisty. To najnowsza wersja DS PH200M - mniejsza, bo o średnicy 39 mm, z okrągłą kopertą i absolutnie przepiękną opalizującą tarczą z masy perłowej, jednokierunkowym pierścieniem lunety z czarnej ceramiki, połyskującymi diamentami i wskazówkami w kolorze różowego złota.

Design i najwyższej klasy rozwiązania jakie ukryto w środku zegarka to jednak nie wszystko. Najważniejszym elementem odświeżonego modelu jest jego pasek. Zaskoczenie?

Syntetyczny pasek w kolorze grafitowym wyprodukowano z materiału #tide ocean material®. Nazwa mówi sama za siebie: z zebranych w oceanach i przetworzonych odpadów plastikowych powstają solidne, wysokiej jakości paski. 

Dodatkowo, również stylowe czarno-złote opakowanie zegarka zostało wykonane z ekologicznej, łatwej w recyklingu tektury. Takie rozwiązania szanujemy!

Więcej informacji o nowym modelu zegarka Certina i rewolucyjnych materiałach znajdziecie na stronie www.certina.com