Czy wszyscy pamiętamy ikoniczną sukienkę księżnej Diany nazwaną Revenge dress założoną po niesławnym wyznaniu króla Karola III jako symbol niezłomności i pewności siebie? Wówczas arystokratka połączyła klasę i charakter, a teraz mamy jej odpowiednik w makijażu! Revenge Make-up "ma wyrażać stanowisko, ale bez krzyczenia". 

Revenge Make-up. Ten tutorial z TikToka jest doskonały

"Revenge Make-up robimy, kiedy idziemy spotkać się ze swoim eks, chcemy dodać sobie pewności siebie lub po prostu podkreślić naturalne piękno, ale w sposób bardziej dramatyczny". To dosyć uproszczony opis z doskonałego tutorialu, który znalazłyśmy na TikToku. Przede wszystkim ten makijaż pokazuje, że pewność siebie to w dużej mierze cecha wyuczona, a taki look nam w tym pomoże. 

@fauxnicolerose Revenge makeup is to make a statement without yelling #makeuptutorial #makeup #beauty @maccosmetics @maccosmeticsusa @Kaleidos Makeup @ILIA Beauty @about-face beauty @meritbeauty @Patrick Ta Beauty @patrick ta @Westman-Atelier @makeupbymario @urban decay @REFY @Trio Beauty @Kosas @Givenchy Beauty ♬ Sleepwalker - akiaura & LONOWN & STM

Revenge Make-up: jak zrobić makijaż twarzy w tym stylu?

Na przedstawionym filmiku @fauxnicolerose zaczyna od lekkiego podkładu ILIA Super Serum Skin Tint SPF 30, który wyrównuje koloryt skóry bez tworzenia efektu maski. Następnie przechodzi do wyrównania korektorem (Merit) tych niedoskonałości, które potrzebują dodatkowej warstwy. Ze względu na formułę i sposób aplikacji, warto, aby był to kosmetyk w sztyfcie. Makijaż pod oczami wygląda standardowo – korektor, puder transparenty, a wisienką na torcie jest cienka warstwa pudru rozświetlającego. Następnie konturujemy twarz (na filmiku bronzerem Westman Atelier). Pociągnij bronzer ku górze wzdłuż kości policzkowych oraz zaaplikuj go na powiekach, dzięki temu zapewnisz sobie efekt a'la liftingu. Ostatnim punktem jest róż. Najpierw aplikujemy go w klasycznej wersji, w kamieniu, a następnie, dla efektu glow, całość przyklepujemy kosmetykiem o kremowej lub żelowej konsystencji.

Makijaż oczu w stylu Revenge Make-up

Najważniejszym punktem całego makijażu są oczy. Chociaż Revenge Make-up nie polega na wymyślnej technice, warto wiedzieć, co zrobić, aby uzyskać perfekcyjny efekt kociego oka. Neutralnym, wpadającym w brązy odcieniem podkreślamy powiekę delikatnie przeciągając cień ku górze, w kierunku brwi. Ciemniejszym brązem blendujemy oba kolory tworząc efekt aureoli, a jeszcze ciemniejszym (i znacznie cieńszym pędzelkiem) tworzymy dosyć grubą i rozmytą linię. Następnie czarnym cieniem tworzymy klasyczną kreskę, "Cat Eye" – znacznie mniej "porządną", niż ta wykonana eyelinerem. To sprawia, że jest mniej intensywna, ale tak samo efektowna. Produkt przeciągasz do kącika oka, tworząc syreni efekt. Całość wieńczy czarna kredka na linii wodnej oraz jasny, połyskujący cień nałożony pod łuk brwiowy. 

Usta w stylu Revenge Make-up

Taki makijaż nigdy nie będzie kompletny bez ust. W roku 2024 mamy wiele trendów, a do jednego z najpopularniejszych należy duet w stylu lat 90. i wczesnych 00. – ciemniejsza konturówka i efekt tafli. Do redakcyjnych ulubieńców należą balsamy:

  • Tarte Juicy Lip Plump
  • Yves Saint Lauren Candy Glaze
  • NYX Fat Oil
* ceny przekreślone to najniższe ceny w okresie 30 dni przed obniżką

To wszystko – tak prosty makijaż musi skupiać się na dobrej jakości kosmetykach, które najpewniej posiadasz już w swojej kosmetyczce. Zdecydowanie polecamy przećwiczyć makijaż wcześniej, ale jeśli chcesz zrobić niepowtarzalne wrażenie – to jest to.