Retrogradacje planet w styczniu - co się dzieje?

Nieszczęścia chodzą parami. Potwierdza to astrologia tego miesiąca. Retrogradacje planet w styczniu 2023 nie będą nam obojętne. Tym razem gniewny Mars połączy siły z pechowym Merkurym. Ta para otworzyła puszkę Pandory, przez co napotkamy nieprzewidziane trudności. Wkrótce dołączy do niej chaotyczny Uran, dolewając oliwy do skwierczącego ognia. Zanim uznasz, że wisi nad tobą czarna chmura, dowiedz się, jak działają te zjawiska. Może w ten sposób uda ci się wykorzystać ich energię na swoją korzyść.

Daty styczniowych retrogradacji

  • Retrogradacja Merkurego trwa od 29 grudnia i zostanie z nami do 18 stycznia.
  • Ognista retrogradacja Marsa rozpoczęła się 30 października i potrwa do 12 stycznia.
  • Ruch wsteczny Urana będzie powolny i potrwa od stycznia aż do końca sierpnia.

Na czym polega retrogradacja?

Czym jest retrogradacja? Ten termin w astrologii odnosi się do ciał niebieskich, które odbywają swój pozorny "ruch wsteczny". Zaczynają wtedy emanować w stronę Ziemi swoją odwrotną energią. Zjawisko nazywane retrogradacją wręcz osłabia dobre wibracje planety. Gdy w kosmosie panuje kilka retrogradacji, rzeczywistość staje się trudna do przełknięcia. Świadomość tych planetarnych zmian pozwala przygotować się na najgorsze i wyciągnąć lekcję z przeżywanych doświadczeń. 

W nowym roku Mars, Merkury i Uran zachęcą nas do ponownego przyjrzenia się sprawom z przeszłości. Coś stanie nam na przeszkodzie, żeby ruszyć naprzód. Tyczy się do każdego znaku zodiaku. Mars w tej chwili przebywa w Bliźniętach, co utrudnia rozwiązywanie konfliktów i radzenie sobie z gorącymi tematami. Merkury w Koziorożcu zaś powoduje wypadki, nieporozumienia i opóźnienia. Dopiero gdy te dwie retrogradacje się skończą, odzyskamy motywację oraz jasność umysłu. Jeszcze w styczniu mamy szansę wcielić w życie nasze postanowienia noworoczne. Uran nie jest planetą bezpośrednią, dlatego jego wpływy nie będą aż tak drastyczne. Skupmy się więc na analizie Marsa i Merkurego.

Rzadka retrogradacja Marsa 2023 - ogniste awantury

Żeby przewidzieć, co się wydarzy, należy zrozumieć naturę Marsa. Tę planetę postrzega się jako źródło energii, motywacji oraz działania. Starożytni astrolodzy uważali Marsa za boga wojny - nieustraszonego żołnierza, który przejeżdżał przez miasto na rydwanie ciągniętym przez dwa konie o imieniu Fobos (Strach) i Deminia (Terror). Legendarny Mars budził przerażenie, gdziekolwiek się udał. Wiedział też, jak przezwyciężyć irracjonalny lęk. Nad tym właśnie powinniśmy pracować, mając do czynienia z jego retrogradacją.

Mars podróżuje „do tyłu”, a więc zmusza nas do cofnięcia się o kilka kroków wstecz, by ponownie przemyśleć motywy z przeszłości.

Tak się składa, że ​​Mars w retrogradacji jest jednym z najrzadszych ze wszystkich aspektów. Odbywa się raz na 25 miesięcy i nie zawsze emanuje swoją siłą tak mocno, jak dzieje się to właśnie teraz. Mars rządzi pasją, ambicją, seksualnością oraz agresją. Niestety, w przypadku tej retrogradacji, wszystkie jego zalety zadziałają na odwrót. Zjawisko może sprawić, że staniesz się zmęczona i pozbawiona natchnienia. To z kolei doprowadzi cię do frustracji, a w rezultacie wielkiej porywczości. Jednak walka o swoje pomimo słabości będzie warta świeczki. We współczesnej astrologii Mars reprezentuje nasze wewnętrzne blokady, ego, pasję, popęd seksualny, zdolność do działania oraz męskie cechy osobowości. Zdasz sobie sprawę, gdzie leży twoja siła, a co powoduje w tobie słabości. 

Retrogradacja Merkurego 2023 - nanoszenie poprawek

Retrogradacja Merkurego nie cieszy się najlepszą reputacją. Powinniśmy jednak zaakceptować, że to naturalna część kosmicznego cyklu. Możemy wpłynąć na swoje podejście wobec tego trudnego zjawiska. Dzięki zmianie nastawienia połączymy się z lekcjami i darami, które nam oferuje. Kiedy Merkury cofa się w Koziorożcu, skupia się na cechach znaku ziemi. Ta retrogradacja dotyczy życiowych oczekiwań oraz ścieżki kariery. Zastanówmy się, jak nasze pragnienia ewoluowały przez ostatni rok. Czy podążamy właściwą drogą? Jeśli tak nie jest, los za chwilę brutalnie nam to uświadomi. 

Retrogradację Merkurego przetrwasz skupiając się na swoim wnętrzu i dając sobie poczucie opieki. 

Musisz stawić czoła swojej przeszłości, karmicznym sytuacjom i lękom, które najwyższy czas pożegnać. Przygotuj się również na utrudnienia techniczne oraz losowe opóźnienia w podróży.