Październik 2021 przyniesie nam nowe wyzwania związane z retrogradacją siedmiu planet. To kolejny pod tym względem rekordowy miesiąc, w którym energia będzie chaotyczna. Gdy w astrologii ciało niebieskie odbywa swój pozorny "ruch wsteczny", emanuje w naszą stronę swoim negatywem. Retrogradacja wręcz osłabia dobre wibracje planety. Pod jej wpływem częściej popełniamy błędy, a rzeczywistość staje się niewygodna. Jednak ten jesienny retro-grad może być pouczającym doświadczeniem. Szczególnie kiedy w tle bieżących wydarzeń cofa się więcej niż jedna planeta. 

Na szczęście aż cztery retrogradacje planet zakończą się w październiku.

Główną atrakcją tego miesiąca będzie retrogradacja Merkurego. Ruch wsteczny planety komunikacji, technologii i logiki jest najbardziej irytującym zjawiskiem ze wszystkich. Ten tranzyt sprawia, że mówimy nieodpowiednie rzeczy w najmniej sprzyjającym czasie, gubimy dokumenty, spóźniamy się lub w kluczowym momencie nie działa nam telefon. Merkury rozpoczął swój ruch wsteczny w Wadze 26 września. Zakończy swoją podróż 18 października w tym samym znaku zodiaku, po drodze dając nam nieźle popalić. Jak zatem przetrwać retrogradację 7 planet na raz?

Retrogradacja Merkurego w Wadze - komu zaszkodzi? >>

Retrogradacja Plutona (od 27.04 do 6.10)

Pluton to planeta stworzenia i zniszczenia, która od kilku miesięcy znajduje się w retrogradacji. Jednak to ciało niebieskie zakończy swój ruch wsteczny 6 października, napotykając harmonijny nów w Wadze. Cofający się Pluton rzucił światło na aspekty, które rządzą naszym życiem. Dzięki niemu poczujemy, że znów mamy kontrolę. Możemy przeciwstawić się siłom próbującym nas zdominować. Pora przemyśleć, w jakim kierunku należy pokierować swój los. 

Jesienny nów księżyca w Wadze - co oznacza? >>

Retrogradacja Saturna (od 23.05 do 10.10)

Retrogradacja Saturna również dobiegnie końca w październiku. Przez ostatnie pięć miesięcy planeta dyscypliny, karmy i dojrzałości wymagała na nas zmianę etyki pracy oraz osiąganie długotrwałych celów. Czas ocenić swoje postępy. Po 10 października będziemy mieć lepsze wyobrażenie o tym, nad czym jeszcze powinniśmy popracować. Saturn chce abyśmy wzięli odpowiedzialność za wszystkie swoje świadome działania. 

Retrogradacja Jowisza (od 20.06 do 18.10)

Retrogradacja Jowisza zakończy się 18 października. Jowisz to planeta radości, ekspansji, pobłażania, mądrości i przygody. Niestety, ruch wsteczny zablokował jego supermoce. Nakierował nas za to na duchowy rozwój oraz szlifowanie swoich talentów. Po zakończeniu retrogradacji Jowisza poczujemy się gotowi do odkrywania świata w ekscytujący sposób. Z radością przywitamy nowe doświadczenia. 

Retrogradacja Neptuna (od 25.06 do 1.12)

Nie ma planety, która wprowadza więcej chaosu niż Neptun. Oto władca snów, iluzji i fantazji, który ma skłonność do zniekształcania prawdy. Jednakże, gdy Neptun jest w retrogradacji, rozmywa wszelkie urojenia. Otrzymujemy jasność umysłu. Prawda wyłania się z ciemnych zakamarków. Retrogradacja Neptuna to nasz pomocnik w uwalnianiu się od obłudy. 

Retrogradacja Chirona (od 15.07 do 19.12)

Chiron to asteroida w astrologii znana jako „Zraniony Uzdrowiciel”. Wskazuje na nasze najgłębsze rany i sposoby ich uzdrawiania. Podczas gdy Chiron jest w retrogradacji, możemy odczuwać głębokie połączenie ze swoimi potrzebami emocjonalnymi. Zbadajmy, gdzie czujemy lęk, a gdzie pojawia się niepewność. Te sfery wymagają naszej pracy, pielęgnacji oraz duchowych metod leczenia. 

Retrogradacja Urana (od 19.08 do 18.01.22)

W astrologii Uran jest planetą nagłych zmian, rewolucji oraz niezależności. Kiedy znajduje się w retrogradacji, wstrząsa naszym dobrze znanym światem. Inspiruje do pracy wewnętrznej i przyjęcia osobistej formy buntu. Retrogradacja Urana to piękny czas, aby podkreślać swoją wyjątkowość. Wyjdź z cienia. Bądź sobą. Walcz o swoje racje. 

Retrogradacja Merkurego (od 26.09 do 18.10)

Największe show w tym miesiącu będzie należeć do Merkurego. Ta zniesławiona retrogradacja ma moc wywoływania dramatów. Czeka nas podróż do miłosnych spraw z przeszłości, problemy z technologią, opóźnienia czy nawet odwołane loty. Nie wspomniawszy o ostrych konfliktach nadmuchanych przez byle powód. Ponieważ ta retrogradacja przechodzi przez Wagę zorientowaną na relacje, najwięcej problemów czeka nas w związku i kontakcie ze społeczeństwem. Czas ponownie przemyśleć tworzone partnerstwa oraz swoje własne zachowanie wobec innych.

Retrogradacja Merkurego w Wadze vs związki >>