Retrogradacje planet to zjawiska, których w astrologii raczej się nie wyczekuje. Pozorne ruchy wsteczne ciał niebieskich ujawniają poważne problemy. Zwiększają prawdopodobieństwo, że coś ulegnie awarii lub nagle się posypie. Kiedy planeta odbywa podróż wsteczną, "nie czuje się" sobą - emanuje w naszą stronę sprzeczną energię. Jeśli już martwisz się, jakie planety będą się cofać w lutym 2022, mamy dla ciebie pocieszającą wiadomość. Przed nami miesiąc, który w większości będzie wolny od retrogradacji. Pozwólmy, tylko aby Merkury w spokoju zakończył swój bieg. 

Retrogradacje planet w lutym 2022

Planety w ruchu wstecznym mają złą reputację, przez którą łatwo zapomnieć o celu ich wędrówki. Jednak mimo swojej frustrującej natury, oferują nam pouczające doświadczenia. Gdy ciało niebieskie zaczyna się cofać, ujawnia przed nami ukryte informacje i stawia nas twarzą w twarz z karmą. Wprowadza nas w stan zamyślenia nad przeszłością, abyśmy jeszcze raz odrobiły ważną lekcję. Czasami retrogradacja powoduje, że po raz kolejny popełniamy ten sam błąd. 

Retrogradacje przywołują wspomnienia z przeszłości i naszych eks kochanków, którzy próbują wskrzesić dawne uczucia.

Pamiętajmy również, że każda retrogradacja oddziałuje na nas w zupełnie inny sposób. Podczas gdy niektóre ciała niebieskie mogą pogrążyć nas w całkowitym chaosie, inne przyniosą nam korzystne sytuacje. Ruch wsteczny planet wewnętrznych (Merkurego, Wenus i Marsa) ma dramatyczny przebieg, a jego efekty są zauważalne. Planety zewnętrzne (Saturn, Jowisz, Uran i Pluton) poruszają się powoli. Nie wpływają na nas w bezpośredni sposób. Dokonują zmian w długim odstępie czasowym. Na szczęście w lutym nie musimy się martwić o jakiekolwiek retrogradacje. W czwartek 3 lutego zakończy się pierwsza w tym roku retrogradacja Merkurego. Cieszmy się swobodnym przepływem energii oraz motywacją, którą obdarza nas Wszechświat.

Numerologia na luty 2022 - pełna prognoza >>

Lutowa retrogradacja Merkurego - lekcje

Retrogradacja Merkurego rozpoczęła się w znaku Wodnika 14 stycznia, aby 3 lutego zakończyć swój bieg w uziemionym Koziorożcu. To zjawisko miało zwrócić naszą uwagę na sposób, w jaki rozpowszechniamy i wprowadzamy w życie swoje idee. Podkreśliło nasze ambicje, determinację oraz zaangażowanie. Wraz z końcem retrogradacji Merkurego zrozumiemy, co zrobić, aby osiągnąć swój cel. Jednak lekcje tej planety przeciągną się na dłużej. Niebiański Władca Komunikacji jeszcze przez dwa tygodnie będzie emanować w naszą stronę swoim "cieniem". Gdy 11 lutego połączy siły z Plutonem, planetą głębokich i mrocznych prawd, możemy doświadczyć poważnych zmian. Dopiero w połowie miesiąca śmiało nabierzemy rozpędu, aby z radością rozpocząć nowe projekty.

Cień retrogradacji niweczy nasze plany jeszcze przez dwa tygodnie po jej zakończeniu. 

Kolejna retrogradacja - kiedy? 

Chociaż Merkury znajduje się w ruchu wstecznym częściej niż inne planety, ma również najkrótszy okres retrogradacji, trwający około trzech tygodni. Mimo to, trzy tygodnie w jego przypadku mogą wydawać się trzema miesiącami. Oto daty kolejnych rund retrogradacji Merkurego w tym roku:

  1. Wiosenna retrogradacja Merkurego: początek 10 maja, koniec 3 czerwca.
  2. Letnio-jesienna retrogradacja Merkurego: początek 9 września, koniec 2 października.
  3. Zimowa retrogradacja Merkurego 2022/2023: początek 29 grudnia, koniec 18 stycznia 2023 roku.