Retrogradacja Wenus w Koziorożcu: kiedy?

Wenus jest jedną z najjaśniejszych planet widocznych na naszym nocnym niebie. Starożytni astrolodzy nazywali ją gwiazdą wieczorną i poranną. Obserwowali, jak Wenus po zachodzie słońca nurkuje za horyzontem, by po kilku tygodniach zacząć wypływać z niego o wczesnym świcie. To przejście z półzmierzchu do poranku symbolizowało śmierć i odrodzenie. Wenus opuszcza księżycowe, ciemne niebo, by odrodzić się ponownie w świetle Słońca. Mityczna bogini miłości reprezentuje nasze serca, związki, zdolność do kochania oraz przyjemności, którymi żyjemy. Wszystkie te obszary będą gotowe na nowy start, gdy Wenus wkroczy w retrogradację. Zjawisko nastąpi 19 grudnia w uziemionym znaku Koziorożca. Potrwa aż do 2 marca 2022, zaprowadzając zmiany dotkliwe dla serca. W gruncie rzeczy pomoże nam zdecydować, co jest naprawdę warte naszej energii. 

Wenus to planeta kobiet, dlatego tranzyty z nią związane mają największy wpływ na płeć żeńską. 

Retrogradacja Wenus: co oznacza?

Wenus w retrogradacji uwydatnia wzorce związane z pieniędzmi, związkami i życiem osobistym, które nie wspierają już naszego wzrostu. Wszelkie słabe punkty w naszych relacjach nagle zostają oświetlone. Możemy też spodziewać się problemów ze zdrowiem, zwłaszcza jeśli chodzi o narządy rozrodcze. Ponieważ Wenus ściśle łączy się z sercem, będzie nam łatwiej wyrażać emocje. Energia wstecznej Wenus każdemu ukaże się w inny sposób, jednakże z podobnym przekazem. Zostaniemy wezwani do otwarcia się na miłość i wzmocnienia naszych relacji. Nie tylko z ludźmi, ale też pieniędzmi oraz rzeczami, które szczególnie cenimy.

Retrogradacja Wenus sprzyja ustalaniu nowych granic w miłości i finansach. 

Retrogradacja Wenus: nowy rok 2022

Retrogradująca Wenus w Koziorożca połączy swoje siły z Plutonem. Planeta miłości z planetą transformacji wywołają przewroty w naszym życiu osobistym. Zwrócą uwagę na niesprawiedliwość i brak równowagi panujący w związkach. Pod obecnością Plutona warto kierować się potrzebami płynącymi prosto z serca. Ponieważ Wenus rządzi pieniędzmi, jej ruch wsteczny rzuci światło także na finanse. Możemy zostać zainspirowani do odkrywania nowych źródeł dochodu. Wenus i Pluton to, wbrew pozorom, pozytywna wróżba dla budżetu. Jak wpłynie na nas Koziorożec, towarzyszący planecie piękna? Ten uziemiony znak zodiaku zmusi nas do wzięcia odpowiedzialności za swoje działania. Jego poważna energia będzie wymagać ustalenia granic tam, gdzie najbardziej ich potrzebujemy. Z nim retrogradacja Wenus pomaga nam osiągnąć nowy poziom dojrzałości i niezależności.

Retrogradacje planet w grudniu 2021 >>

Retrogradacja Wenus 2021/2022: daty

W czasie retrogradacji Wenus kilka dat będzie mieć dla nas szczególne znaczenie:

18 listopada 2021 - Wenus wchodzi w fazę cienia

Wenus znajduje się w fazie cienia przed retrogradacją już od 18 listopada. Właśnie teraz daje nam przedsmak tego, co wkrótce może się wydarzyć. Sprawy serca i pieniędzy zostają poruszone, aby nakłonić nas do refleksji. Gdy Wenus rozpocznie swoją podróż wstecz, nic nie pozostanie takie samo. 

19 grudnia 2021 - początek retrogradacji Wenus

W tym dniu Wenus osiągnie swoją moc. Wreszcie wyraźnie poczujemy jej wpływy. Możemy doświadczyć wydarzeń, które otworzą naszą czakrę serca i zainspirują nas do ważnych zmian. 

8/9 stycznia 2021- Wenus zrówna się ze Słońcem

To pierwszy moment, w którym Wenus zacznie się wyłaniać jako gwiazda poranna. Planeta miłości symbolicznie odrodzi się na nowo. W tym czasie możesz poczuć głębokie "odrodzenie" we własnym wnętrzu. Jednak będziemy potrzebować czasu, aby zaakceptować te zmiany. Pomyślmy o nich jak o małym nasionku, które dopiero zaczyna kiełkować. Nagle zaczniemy dostrzegać rozwiązania dla naszych problemów w związku lub z pieniędzmi. 

2 marca 2022 - Wenus opuści fazę cienia

Wenus znajduje się w fazie cienia, dopóki nie opuści ostatniego stopnia na osi zodiaku, w którym weszła w retrogradację. W tym momencie energie są oczyszczone i jesteśmy gotowi, aby zacząć od nowa. Planeta miłości da nam spokój przez kolejnych 18 miesięcy.

Podczas retrogradacji Wenus:

  • Zaangażuj się w rozwój swoich relacji
  • Weź odpowiedzialność za błędy z przeszłości
  • Wybacz i idź dalej
  • Pracuj nad budowaniem stabilności finansowej
  • Umawiaj się z ludźmi, którzy traktują cię poważnie

Wenus w Koziorożcu - jak wpłynie na każdy znak? >>