Starożytni astrolodzy wierzyli, że gdy planeta wkracza w retrogradację, zatapia się w mroku i "podróżuje" przez ludzką podświadomość. Wyostrza intuicję, odsłania ukryte prawdy oraz rozpoczyna proces transformacji. Plutona od dawien dawna uważano za "Władcę Podziemi" związanego ze śmiercią i odrodzeniem. Jego pozorny ruch wsteczny miał zburzyć każdą rzecz, która prędzej czy później musiałaby upaść. Wszystko po to, abyśmy od zera zbudowali nowe życie na solidnych fundamentach. Wygląda na to, że w maju 2023 oficjalnie powitamy erę Wodnika. 

Retrogradacja Plutona w Wodniku 2023

Już 1 maja 2023 Pluton rozpocznie swoją podróż wsteczną. Będzie to pierwsza retrogradacja Plutona w Wodniku za naszego życia, co czyni ją niezwykle wyjątkową. Pluton pozostanie w znaku powietrza tylko do 11 czerwca, po czym powróci do Koziorożca. Mamy zaledwie kilka tygodni, aby zaczerpnąć korzyści z ów tranzytu. Dopiero w listopadzie Pluton na dobre pozostanie w Wodniku, odblokowując jego potencjał.

Wejście Plutona do Wodnika rozpocznie potężny i nowy cykl. Niektórzy nawet uważają, że jest to oficjalny początek naszego przejścia do Ery Wodnika. Mówi się, że Pluton w Wodniku stawia większy nacisk na społeczność i humanitaryzm, technologię oraz postęp duchowy. Ta planeta nie jest ani "dobra", ani "zła". Ma swoją jasną i ciemną stronę. Wszystko, czego dotknie, doświadcza głębokiej przemiany.

Era Wodnika będzie trwać przez około 2150 lat. W jej trakcie ewolucja dokona się na światową skalę. Oczywiście, te zmiany nie wydarzą się w jeden dzień, miesiąc czy rok. Globalna transformacja następuje powoli, a kolejnego etapu doświadczymy już w maju 2023. Co nas czeka w Erze Wodnika? Duchowość z pewnością poróżni się z religią. Doświadczymy wiary na wyższym poziomie, niezależnym od żadnego kościoła. Zamiast podążać za duchowym guru, zapytamy o drogę własną intuicję. Chcąc nie chcąc, skłonimy się ku technologii, ponieważ Wiek Wodnika to era cyfrowa. Czas zaufać nauce i poszerzyć swoją wiedzę z pomocą najnowszych patentów. Mikroczipy, roboty czy sztuczna inteligencja będą na porządku dziennym w kolejnych dekadach. Czas panowania znaku powietrza skupi się również na społeczności. Powoli oddalimy się od pragnień ego, aby wspólnie czynić ten świat lepszym miejscem. Podczas gdy Era Ryb nauczyła nas miłości i empatii, Era Wodnika pomoże nam zamienić emocje w praktyczne działania.

Jak pracować z energią Plutona w Wodniku?

Zmiana, zakończenie i poczucie straty to przerażająca prognoza na przyszłość. Pamiętaj jednak, że transformacja Plutona zachodzi subtelnie i bardzo stopniowo. Jego powolne ruchy dadzą nam czas na dostosowanie się do nowej sytuacji. Nie obawiaj się. Wszystko, co nastąpi w kolejnych miesiącach, pomoże ci się uzdrowić, oczyścić oraz dokonać ekscytujących odkryć. Z każdym dniem będziesz odrywać się od stagnacji, która w jakiejś sferze już ci nie służy. Interesujące jest również to, że zaledwie kilka dni po wejściu Plutona w retrogradację, wydarzy się zaćmienie Księżyca w Skorpionie. 

Oto jak pracować z energią Plutona:

  • Uszanuj wszelkie pragnienia cichej kontemplacji.
  • Zmierz się z tym, czego się boisz. Wiedz, że ta rzecz nie musi już mieć nad tobą władzy.
  • Uwolnij to, na co już nie masz wpływu.
  • Wejdź w swoją moc. Oceń, jakie przekonania, sytuacje lub relacje mogą powodować, że czujesz się bezsilna.

Zapisz w dzienniku:

  • Mogę odrodzić swoje życie przez…
  • Najbardziej boję się…
  • Jestem najpotężniejsza, gdy…
  • Co już nie działa w moim życiu…
  • Uwalniam kontrolę nad…