Retrogradacja Merkurego 2021 - komu będzie sprzyjać?

Retrogradacja Merkurego to kosmiczne zjawisko, które ma miejsce 3-4 razy w roku. Wtedy Merkury (planeta komunikacji i informacji) zaczyna wykonywać "pozorny ruch wsteczny" na swojej orbicie. W astrologii ten moment ma ogromne znaczenie, ponieważ w jego trakcie dochodzi do najmniej oczekiwanych wydarzeń. Nagle drobny błąd i chwila nieuwagi mogą zamienić nasze życie w chaos. Ów aspekt rozpoczął się 30 stycznia, lecz tym razem potowarzyszy nam aż do 20 lutego. Odbywa się w Wodniku reprezentującym kręgi społeczne, innowacyjność, technologię oraz sprawy humanitarne. Tymi dziedzinami zatrząśnie najbardziej, jednak niektórzy coś na tym zyskają. Oto znaki zodiaku, którym zimowa retrogradacja wyjdzie na plus. 

Baran: odnowisz stare więzi

Retrogradacja Merkurego ma w zwyczaju przywoływanie duchów z przeszłości. Tym razem sama możesz poczuć w sobie chęć ponownego połączenia się z ludźmi, z którymi utraciłaś kontakt. Jeśli nie wykonasz pierwszego kroku, ktoś zaskoczy cię miłą wiadomością. Niespodziewane wpadnięcie na siebie też będzie wielce prawdopodobne. Merkury na wstecznym zmusza do przemyślenia wszystkich przeszłych i teraźniejszych relacji. Jeszcze się okaże, że znajomość z dawnych lat to brakujący element układanki. 

Bliźnięta: odkryjesz nowe drogi

Podczas retrogradacji Merkurego ważne wydarzenia ulegają opóźnieniom. Te mogą zepsuć nawet najstaranniej opracowany projekt. Wiesz o tym lepiej niż ktokolwiek inny, ponieważ to twoja planeta rządząca. Jej ruch wsteczny zawsze ma na ciebie duży wpływ, lecz tym razem najpewniej wyjdzie ci na dobre. Niespodziewane zwroty akcji zabiorą cię do fascynujących miejsc, których nie odkryłabyś działając zgodnie z planem. Odłóż na bok presję związaną z ambicjami i daj się ponieść temu, co proponuje los.

Waga: dowiesz się, co daje ci szczęście

Początkowo ruch wsteczny Merkurego może sprawić, że poczujesz się, jakbyś utraciła swój potencjał. Wszystkie zwykłe rzeczy przynoszące ci radość nagle przestaną mieć większe znaczenie. Na szczęście to tylko część procesu retrogradacji, która wskazuje ci nowy kierunek. Merkury odciągnie cię od rutyny, żeby obudzić w tobie głód nowych doświadczeń. Pora obudzić w sobie kreatywność w zupełnie innych dziedzinach niż dotychczas. Będziesz zdziwiona, jak wielką satysfakcję osiągniesz dzięki wprowadzeniu lekkich zmian. 

Strzelec: zaczniesz lepiej się komunikować

Strzelce zazwyczaj mają problem z wypowiadaniem niewłaściwych słów w najmniej sprzyjającym temu momencie. W zimowej retrogradacji będzie na odwrót - poprawisz styl swojej komunikacji. Co prawda Merkury spowoduje opóźnienia, utrudniając ci wykonywanie projektów na czas, lecz wszystko zadzieje się z jakiegoś powodu. Spodziewaj się wielu ciekawych rozmów, do których dojdzie drogą przypadku, i pozwalaj swoim myślom płynąć w nowych kierunkach, zainspirowana wiedzą innych osób. 

Ryby: wyleczysz się z przeszłości

Retrogradacja Merkurego w Wodniku pozwoli ci dotrzeć do prawdziwej siebie. Możesz spędzić cały luty na wspominaniu przeszłości. Będziesz potrzebować dużo czasu sam na sam, żeby przetworzyć w głowie wszystkie momenty, tak bardzo trudne do wymazania z pamięci. To będzie terapeutyczne doświadczenie, które pozwoli ci docenić teraźniejszość. Kiedy zjawisko wejdzie w sezon Ryb, zaleje cię fala dobrych wibracji. Nareszcie zaczniesz z uśmiechem patrzeć w przyszłość, żyjąc w oderwaniu od tego, co już było. 

Retrogradacja Merkurego w Wodniku 2021 - prognoza >>