Retrogradacja Merkurego w kwietniu 2023

W starożytnej astrologii Merkurego nazywano "posłańcem bogów". Stanowił pomost pomiędzy światem śmiertelnym a niebiosami. Miał przekazywać ludziom cenne informacje, spostrzeżenia i porady od sił wyższych. Planeta Merkury rządzi umysłem, trzecim okiem, oraz stylem komunikacji. Kiedy znajduje się w retrogradacji, płata figle w sferach związanych z technologią, podróżami, wiadomościami i umowami. Przywraca też tematy z przeszłości, które najczęściej dotyczą eks partnerów. 

Merkury zwykle wchodzi w retrogradację około czterech razy w roku. Nie jest to więc coś bardzo rzadkiego, ale w krótkim czasie komplikuje życie. Zwykłe codzienne wyzwania nagle stają się trudniejsze. Możemy mieć trudności z podejmowaniem decyzji lub borykać się z losowymi wypadkami. Starożytni astrologowie wierzyli, że kiedy Merkury był w retrogradacji, "podróżował przez podziemia", wypychając na powierzchnię zagubioną, ukrytą lub niewykorzystaną wiedzę z głębin ludzkiej podświadomości. Retrogradacja Merkurego to najgorszy moment na podpisywanie umów czy planowanie podróży. Prawdopodobieństwo, że nasz plan legnie w gruzach, staje się niezwykle wysokie. 

Daty retrogradacji Merkurego

  • 21 kwietnia - 14 maja: retrogradacja Merkurego w Byku
  • 23 sierpnia - 15 września: retrogradacja Merkurego w Pannie
  • 12 grudnia - 2 stycznia 2024: retrogradacja Merkurego w Koziorożcu i Strzelcu

Co warto zrobić w retrogradację?

Retrogradacja Merkurego to dobry czas, by zwolnić i zwrócić uwagę na swoje myśli oraz zdobyte informacje. Pora wyciągnąć lekcję z przeżywanych doświadczeń. Wbrew pozorom ów nieszczęsne zjawisko może być uzdrawiającym i wysoce intuicyjnym czasem. Wystarczy, że zmienimy swoje podejście do pojawiających się tematów. 

Wsteczny Merkury może również odblokować nasze zdolności parapsychiczne. W tym czasie warto polegać na znakach otrzymywanych od Wszechświata. 

Będziemy doświadczać proroczych snów, które dają głębszy wgląd w naszą podświadomość. Chociaż retrogradacje mają "złą reputację", astrologia uczy, jak wykorzystać je na swoją korzyść. To, jak te zjawiska wpłyną na nasz los, zależy wyłącznie od nas samych. Zaufajmy boskiej synchronizacji wydarzeń. Podążajmy za swoją wewnętrzną mądrością. W końcu Merkury jest Posłańcem Bogów, który przybliża nas do Wszechświata. Połączmy się ze swoją wyższą jaźnią, by korzystać z jego przewodnictwa.

W pracy z energią retrogradacji Merkurego pomogą ci zapiski w dzienniku. Oto pytania, które warto zadać sobie, gdy Merkury zacznie cofać się w Byku:

  • Jakich trzech rzeczy najbardziej teraz potrzebuję? Jakie działania powinnam podjąć, aby spełnić te życzenia?
  • "Zasługuję na to, by być bogatym" - zapisz, jakie myśli przychodzą ci do głowy, kiedy czytasz to stwierdzenie.
  • Dziesięć sposobów na poprawę mojej relacji z pieniędzmi… - jakie są twoje pomysły?
  • Jakie trzy rzeczy sprawiają ci największą przyjemność? Co możesz zrobić, aby wnieść więcej przyjemności do swojej codziennej rutyny?
  • Zastanów się nad trzema odczuwanymi lękami, które blokują twój potencjał. W jaki sposób możesz zmienić te krzywdzące przekonania?