Teraz gdy wiosna na dobre rozkwitła, mamy energię na nowe przedsięwzięcia i plany, które pochłaniają czas. Nasze ambicje wesprze zaćmienie Słońca w Baranie 22 kwietnia. Jednak dzień przed tym zjawiskiem rozpocznie się coś, na co nikt nie czekał z utęsknieniem. Uderzy w nas retrogradacja Merkurego w Byku, próbująca ugasić cały ten entuzjazm. Opóźnienia, nieporozumienia i odwołane podróże będą naszą zmorą przez kolejne tygodnie. Szczególnie narażone na pecha zostaną 4 znaki zodiaku poniżej. 

Jak przeżyć zdradę? Psycholog odpowiada, jak odbudować zaufanie>>

Czas się zatrzymać, oddać refleksji i ponownie rozważyć, jakie są nasze cele.

Retrogradacja Merkurego w Byku potrwa od 21 kwietnia do 14 maja 2023. 

BYK

Retrogradacja w twoim znaku zodiaku stanie się mocnym doświadczeniem. Merkury zagości w twoim pierwszym domu astrologicznym, by przedefiniować sposoby, w jakie wyrażasz swoje myśli i uczucia. Chociaż z natury opierasz się zmianom, teraz będą one nieuniknione. W kolejnych tygodniach zostaniesz zmuszona porzucić swoje przestarzałe wzorce. Możesz też zechcieć zmienić coś w swoim wyglądzie lub sposobie bycia. Nie krępuj się opuścić swoją strefę komfortu, gdy wzywa cię do tego Wszechświat. Owszem, na początku odczujesz dyskomfort, lecz z czasem zobaczysz, że było warto. Wszystko, co teraz wydarzy się w twoim życiu, ma na celu twoje przyszłe dobro. 

Sezon Byka - prognoza na maj 2023 >>

LEW

Retrogradacja Merkurego w Byku zapoczątkuje zmiany w twojej karierze. To, do czego teraz dążysz zawodowo, będzie musiało poczekać. Losowe sytuacje pokażą ci, że warto sięgnąć po nowe narzędzia i odważyć się myśleć nieszablonowo. Nie podejmuj żadnych ryzykownych decyzji. W jakiejś kwestii musisz nanieść poprawki, zanim wykonasz ten poważny krok. Pod koniec maja będziesz zadowolona, że poświęciłaś więcej czasu na ulepszenie swojej strategii. Bądź pewna, że twój wysiłek się opłaci. 

SKORPION

Przygotuj się na poważne rozmowy, jeśli chodzi o twoje sprawy sercowe. Merkury zacznie cofać się w twoim siódmym domu astrologicznym. W twoim związku zabraknie stabilności, jednak będzie to tylko tymczasowe. Wszystko po to, abyś ponownie oceniła, czego wymagasz od swojego partnera. Możesz odkryć, że zmierzacie w dwóch różnych kierunkach i macie odmienne wizje przyszłości. Poczucie bezpieczeństwa jest dla ciebie bardzo ważne. Chcesz, żeby twoja relacja przetrwała próbę czas? Jasno określ swoje wymagania i nie wahaj się wprost ich komunikować. Im więcej ukryjesz przed swoją drugą połówką, tym gorzej zniesiesz tę retrogradację. 

WODNIK

Przygotuj się na nieporozumienia w twoim domu i środowisku pracy. Sytuacja zmusi cię do przeprowadzenia gorących dyskusji z osobami z twojego najbliższego otoczenia. Będą one dotyczyć twoich dalekosiężnych celów. Możliwe, że chcesz zmienić swoją sytuację życiową, ale coś nadal stoi ci na drodze. Nie martw się, jeśli wszystko potoczy się wolniej, niż tego oczekiwałaś. Retrogradacja Merkurego służy temu, by nanieść poprawki w dotychczasowych planach. Dopiero pod koniec maja zyskasz jaśniejszy obraz sytuacji.