Retrogradacja Merkurego i Wenus to zjawiska, które zachodzą regularnie, jednak bardzo rzadko w tym samym czasie. Ostrzegamy, że ta para zwiastuje wielkie kłopoty w miłości. Z ruchem wstecznym Wenus mierzymy się od lipca. Deficyt w związku, emocjach i finansach w jego energii nie jest nam obcy. Za chwilę, bo już 23 sierpnia, Merkury dołączy do Planety Romansu. Będzie cofać się w Pannie do połowy września, odkrywając kłamstwa i nikczemne zagrania. Ukrywasz coś przed swoim partnerem? Szpiegujesz swojego eks? Zakochujesz się w kimś nowym? Nic nie trwa wiecznie, kiedy w kosmosie unoszą się wibracje tych dwóch retrogradacji. 

Retrogradacja Wenus w Lwie

Od 22 lipca do 3 września 2023

Wenus w retrogradacji uwydatnia wzorce związane z pieniędzmi, związkami i życiem osobistym, które nie wspierają już naszego wzrostu. Wszelkie słabe punkty w naszych relacjach nagle zostają oświetlone. Ponieważ Wenus ściśle łączy się z sercem, będzie nam łatwiej wyrażać emocje. Stare miłosne historie teraz muszą się zakończyć. Uwaga na nagłe, dramatyczne zwroty akcji. 

Retrogradacja Merkurego w Pannie

Od 23 sierpnia do 15 września 2023

Retrogradacja Merkurego w Pannie zapowiada wiele wpadek w życiu codziennym. W jej trakcie na pierwszym miejscu trzeba postawić własne samopoczucie. Należy znaleźć nowe sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami. Warto zrobić pauzę i ponownie rozważyć decyzje lekkomyślnie podjęte w to lato. Czas wziąć się w garść. Uprościć rutynę, pozbywając się z niej tego, co wywołuje stres. Tu może chodzić również o osoby, które komplikują nasze życie miłosne. 

Tego nie rób w trakcie retrogradacji

W retrogradacji Merkurego i Wenus strzeż się przed popełnieniem tych popularnych, lecz destrukcyjnych błędów. 

1. Nie odnawiaj kontaktu ze swoim eks

Odbudowanie przyjaźni z osobą, która zna na pamięć mapę twojego ciała, w większości przypadków nie kończy się dobrze. Nie pozwól, żeby twoja słabość do byłego przejęła kontrolę nad umysłem. Owszem, czasem warto dać komuś drugą szansę, ale NIGDY w trakcie retrogradacji. Ryzykujesz złamanym sercem. On zniszczy twoje zdrowie - unikaj jak ognia!

Jerry Cooke/Getty Images

2. Nie baw się w detektywa

Z nudów szukasz newsów na temat byłego? Przyglądasz się jego życiu z nową dziewczyną? Retrogradacja Wenus i Merkurego to najgorszy moment na zabawę w detektywa. Po pierwsze, obudzisz w sobie negatywne odczucia. Po drugie, grozi ci wpadka typu niechciane polubienie zdjęcia "tej nowej", co z pewnością wywoła gorącą dyskusję. Zamiast zazdrościć, złorzeczyć i karmić się cudzą energią, skup się na miłości jaką darzysz samą siebie. Wzmocnij swoje poczucie własnej wartości. Nie marnuj czasu na kogoś, kto już nie jest częścią twojej codzienności. 

3. Nie dziel się swoimi intymnymi zdjęciami

Kombo Wenus z Merkurym wzmacnia wpadki dotyczące informacji i zdjęć. Uważaj na to, co wysyłasz i do kogo. Nie bądź naiwna. Podczas tych zjawisk twoje szczere opinie lub odważne ujęcia mogą dotrzeć do szerszej publiki. Skandal wisi w powietrzu. Do 15 września chroń swoją prywatność. W przeciwnym razie mocno się zawiedziesz. 

Nie bądź naiwna - teraz bardziej niż zwykle chroń swojej prywatności. 

4. Nie wymyślaj najczarniejszych scenariuszy

Kiedy Merkury jest w retrogradacji, intelekt spowija gęsta mgła. Twoja intuicja będzie szwankować, możesz też odczuwać emocjonalny mętlik. Brak jasności zachęci twój umysł do kreowania wymyślnych scenariuszy. Dobra rada na ten czas: nie oceniaj sytuacji na podstawie przypuszczeń, bez znajomości faktów. Powstrzymaj się przed oskarżeniami i zakładaniu najgorszego. Takim zachowaniem popsujesz swój związek lub kiełkującą nową relację. Zamiast przejmować się jutrem, skup się na wygranej. Podejmij ryzyko i obdarz zaufaniem osoby, które najbardziej kochasz. 

Przeznacz resztę lata na głębszą duchową pracę. Ulecz to, co wymaga uzdrowienia w relacjach. Retrogradacje Merkurego i Wenus kierują uwagę na problemy, które trzeba rozwiązać w celu wzrostu i tworzenia znaczących więzi z innymi.