Retrogradacja Merkurego 2021 - co oznacza?

Retrogradacje planet są całkiem istotnym zjawiskiem kosmicznym. W astrologii ten pozorny ruch wsteczny nigdy nie jest obojętny wobec istot ziemskich. Ilekroć planeta się "cofa", zwalnia. Zmienia kierunek w stopniach znaku zodiaku, przez który niedawno przeszła. Niestety, zaczyna też wibrować negatywnie. Planety w retrogradacji kierują swoją energię do wewnątrz. Ów cykle prowokują w nas potrzebę refleksji i ponownej oceny bieżącej sytuacji. Trzeba przyznać, że ze słowem "retrogradacja" kojarzy nam się przede wszystkim Merkury - planeta celowo nazwana na cześć rzymskiego, boskiego posłańca. To ciało niebieskie szybko się porusza i pomaga nam w przekazie informacji. Kontroluje nasz sposób rozmawiania z innymi oraz przetwarzania tego, co słyszymy. Niestety będąc w retrogradacji sprawia, że wszystko zaczyna szwankować. Cykle wsteczne Merkurego są bardzo widoczne, a energia tych zjawisk wpływa na nas bezpośrednio. Nagle powracają sytuacje z przeszłości (dostajemy wiadomość od eks...), gubimy dokumenty, popełniamy błędy, mówimy niewłaściwe rzeczy w złym momencie lub tracimy wszystkie dane z dysku komputera. Rzeczywistość zamienia się w chaos. 

Retrogradacja Merkurego nie służy postępowi. W jej trakcie lepiej zwolnić i się zastanowić niż próbować działać na najwyższych obrotach. 

Retrogradacja Merkurego 2021 - kiedy?

Pierwsza retrogradacja Merkurego wydarzy się 30 stycznia w Wodniku. Tego dnia cały swój pech możemy zacząć zwalać na to zjawisko. Uwaga, bo przedsmak przyszłych wydarzeń da nam cień retrogradacji rozpoczynający się już 15 stycznia. Będzie intensywnie, gdyż zodiakalny Wodnik też sprawuje żądze nad komunikacją i gadżetami technologicznymi. Możemy być pewne, że zjawisko wpłynie na nasz sposób wymiany poglądów w mediach społecznościowych. Odegra znaczącą rolę w relacjach - sprowokuje konflikty wskazujące na prawdziwe oblicze dobrze znanych nam osób. Za to w sferze kariery opóźni postęp i przyczyni się do usterek technicznych. 

Pierwsza retrogradacja Merkurego potrwa do soboty 20 lutego. Chociaż komunikacja stanie się łatwiejsza w tym dniu, niekorzystny okres cienia po tym zjawisku utrzyma się aż do 13 marca. Ale to nie będzie finał kosmicznego meczu. W tym roku czekają nas jeszcze dwie poważne retrogradacje. Poniższe daty warto spisać w kalendarzu:

Kalendarz retrogradacji Merkurego na 2021 rok

30 stycznia - 20 lutego: cień przed retrogradacją zaczyna się 15 stycznia, cień po retrogradacji kończy się 13 marca.

29 maja - 22 czerwca: cień przed retrogradacją zaczyna się 14 maja, cień po retrogradacji kończy się 7 lipca.

27 września - 18 października: cień przed retrogradacją zaczyna się 6 września, cień po retrogradacji kończy się 2 listopada.

Retrogradacja Merkurego 2021 - co nam daje?

Retrogradacja i Merkury w jednym zdaniu wywołują niepokój. Jednak spójrzmy na to z innej strony. "Cofanie się" planety tworzy dla nas szansę na oczyszczenie atmosfery poprzez zakończenie ciągnących się spraw. Pora związać luźne końce i wyjść z bałaganu, by stworzyć sobie jasną wizję przyszłości. Skorzystaj z tego, co daje ta faza, a otworzy się przed tobą nowy początek. Im bardziej ogarniesz swój chaos, tym lepiej przeżyjesz szalony cykl Merkurego. W samodyscyplinie i oparciu się pokusom na pewno pomoże ci joga, medytacja oraz rytuały oczyszczające. Myśl dwa razy, zanim coś powiesz, czytaj dokładnie wiadomości, wyjdź z domu dużo wcześniej przed planowaną trasą oraz wykonaj kopię zapasową ważnych danych. W życiu codziennym praktykuj przebaczanie, aby uwolnić się od złych emocji i przygotować swoją duszę na świeży start.

Retrogradacja Merkurego - czego wtedy na pewno nie robić? >>