Gdy Netflix ujawnił swoje plany filmowe na 2021 trzeba przyznać, że nie rzucał słów na wiatr. Wręcz przeciwnie, do mediów co chwilę trafiają wieści o nowej produkcji sygnowanej przez popularny serwis streamingowy. Od kilku godzin cała branża filmowa mówi o "The Gray Man", filmie z największym budżetem w historii Netflixa. Poznajcie wszystkie informacje dotyczące tego tytułu.

Regé-Jean Page, Ryan Gosling i Chris Evans zagrają w nowym filmie Netflix! "The Gray Man" ma największy budżet w historii platformy

Już sama obsada robi wrażenie. Początkowo ujawniono jedynie, że w "The Gray Man" zagrają Ryan Gosling, Chris Evans oraz Ana De Armas. Teraz wiemy, że ta lista znanych nazwisk jest o wiele dłuższa. Angaż otrzymali także Regé-Jean Page (gwiazda serialu "Bridgertonowie"), Billy Bob Thornton, Alfre Woodard, Wagner Moura, Jessica Henwick, Dhanush, a także Julia Butter. Wow! Za reżyserię odpowiedzialni są bracia Russo. Anthony i Joe mają na swoim koncie takie hity jak "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz","Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów", "Avengers: Wojna bez granic", "Avengers: Koniec gry", "21 mostów", netfliksowy "Tyler Rake: Ocalenie" czy "Cherry". Ten ostatni tytuł z Tomem  Hollandem właśnie czeka na swoją premierę na Apple TV+.

Co ciekawe, "The Gray Man" miało najpierw wyprodukować Sony, ale latem ubiegłego roku projekt trafił na rynek. Jak podaje serwis Deadline, Netflix szybko wykupił prawa do tego filmu i zaangażował do niego Goslinga oraz Evansa. Za dwa tygodnie ruszą zdjęcia do filmu, na który Netflix zamierza wydać aż 200 mln dolarów!

"The Gray Man". O czym jest nowy film Netflix z Ryanem Goslingiem, Chrisem Evansem, Aną de Armas i Regé-Jean Page'em?

"The Gray Man" to adaptacja debiutanckiej powieści Marka Greaneya z 2009 roku o tym samym tytule. To historia Courta Gentry'ego, byłego agenta CIA, a dziś zabójcy na zlecenie (w tej roli Ryan Gosling). Mężczyznę ściga inny eksagent, Lloyd Hansen (Evans), który chce uniemożliwić Gentry'emu uratowanie swojego opiekuna sir Donalda Fitzroya i jego rodzinę w Normandii. W tle rozgrywa się jeszcze sprawa wartego miliard dolarów kontraktu na interesy naftowe w Nigerii oraz zemsta za zabójstwo brata prezydenta tego kraju.