Reese Witherspoon sukces w branży filmowej osiągnęła dzięki rolom w komediach i filmach o miłości. "Legalna blondynka", "Dziewczyna z Alabamy", "Jak w niebie", "Skąd wiesz?", "Cztery gwiazdki" - to właśnie te tytuły przychodzą nam na myśl, gdy myślimy o Amerykance, choć trzeba przyznać, że w jej filmografii znajdziemy też inne świetne tytuły jak "Spacer po linie", "Dzika droga", serial "Wielkie kłamstewka" czy ostatni hit, czyli "The Morning Show". 44-latka postanowiła jednak powrócić do świata komedii romantycznych i już niedługo zobaczymy ją nie w jednym, ale aż w dwóch filmach z tego gatunku. 

Reese Witherspoon dla Netflix: aktorka zagra aż w dwóch komediach romantycznych. O czym będą oba filmy?

Obie produkcje z Reese Witherspoon trafią na Netflix - podają amerykańskie media. Czego możemy się spodziewać? Na pewno niezwykłych i dowcipnych momentów. Trwają właśnie prace nad "Your Place or Mine". To historia o samotnej matce, która chcąc spełnić swoje życiowe marzenie zostania nastoletniego syna pod opieką przyjaciela. Na dodatek, główna bohaterka od lat jest w nim zakochana. Niestety nie znamy odtwórców pozostałych ról, ale ujawniono, że za scenariusz i reżyserię odpowiedzialna będzie Aline Brosh McKenna, scenarzystaka takich hitów jak "Diabeł ubiera się u Prady", "27 sukienek" oraz "Dzień dobry TV". Jedno jest pewne, na pewno będzie zabawnie!

Drugi film z Reese Witherspoon dla Netflix oparty jest na bestsellerowej powieści Sarah Haywood, zatytułowanej "The Cactus". Opowiadać będzie o 45-letniej sierżant Susan Green. Jej życie wymyka się spod kontroli, gdy zachodzi w ciążę z pewnym biznesmenem, którego poznaje na pewnym portalu randkowym.

Wydaje wam się, że będzie cukierkowo? Być może trochę, ale nie zapominajmy, że Reese Witherspoon od pewnego czasu decyduje się na role silnych bohaterek i wspiera inne kobiety, co możemy chociażby zobaczyć w jej miniserii dokumentalnej dla Netflix o nazwie "Shine On with Reese". W programie udział wzięły m.in. Dolly Parton, Ava DuVernay, Pink, America Ferrera, czy Kacey Musgraves