Choć po cichu wszyscy liczyli na nominację, to informacja o tym, że "Boże ciało" powalczy o Oscara była zaskoczeniem dla wielu osób, również dla twórców. Sam scenarzysta filmu, Mateusz Pacewicz przyznał w jednym z wywiadów, że nie dawał wielkich szans na sukces. Co ciekawe, głośny film w reżyserii Jana Komasy został wymieniony jako pierwszy tytuł, który ma szansę na wyróżnienie w kategorii "Międzynarodowy Film Pełnometrażowy" (dawniej "Najlepszy Film Nieanglojęzyczny"). Gratulacje posypały się z każdej części Polski (i nie tylko), a ja zareagował sam reżyser i najbliżsi Komasy? Zobaczcie.

Reakcja siostry Jana Komasy na wiadomość o nominacji do Oscara dla "Bożego Ciała" to najlepsze co zobaczycie teraz w internecie

Zdjęcia z kadrami z filmu "Boże ciało" przewinęły się chyba na każdej platformie społecznościowej. Gratulacjom nie było końca, a jak na całą wrzawę zareagował Jan Komasa? Na jego Facebooku pojawiło się po prostu "Just woke up, what’s up" (po pol. "Dopiero wstałem, co słychać?") - post zdobył już 260 komentarzy. Sporo się mówi również o reakcji siostry reżysera. Mary Komasa opublikowała filmik, gdzie widać jak artystka jednocześnie się śmieje, płacze i cieszy z tego, że jej brat otrzymał nominację do Oscara. Koniecznie zobaczcie krótkie wideo poniżej.

Oscary 2020: "Boże Ciało" ma szansę na złotą statuetkę

Przypomnijmy, oprócz "Bożego Ciała" o Oscara powalczą także te produkcje: "Nędznicy" Ladj Ly'a, "Kraina miodu" Tamary Kotevskiej i Ljubomira Stefanova, "Parasite" Joon-ho Bonga oraz "Ból i blask" Pedro Almodovara. Polska produkcja została już wyróżniona na festiwalu filmowym w Wenecji (nagroda specjalna w ramach Label Europa Cinemas) oraz w Gdyni - film Komasy zgarnął wtedy Złote Lwy w kategoriach dla najlepszego reżysera, najlepszej roli drugoplanowej kobiecej oraz za najlepszy scenariusz.

W filmie wystąpili: Bartosz Bielenia, Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel, Tomasz Ziętek, Łukasz Simlat, a także Leszek Lichota.

Oscary 2020: nominacje. Które filmy mają szanse na złotą statuetkę? >>