Re.design / Bartek Wieczorek

Zdjęcia z kampanii Re.Design TOGETHERNESS autorstwa Bartka Wieczorka wyglądają jak kadry z awangardowego, wysmakowanego wizualnie filmu o grupie przyjaciół.

Przypatrywanie się detalom nowej kolekcji Reserved w tej właśnie oprawie jest prawdziwą przyjemnością. Tym bardziej, że to pierwsza tak elegancka odsłona znanej już klientom limitowanej kolekcji Re.Design, która jest tą najbardziej trendową w całym portfolio brandu.

Projektanci marki pożenili tym razem dwa nurty - new feminity i new masculinity. Jak noszą się dziś nowoczesne dziewczyny? Dzisiejsza „nowoczesna kobiecość” według Reserved jest elegancka, prosta w kroju i mocno czerpie ze słynnego stylu lat 90., rozsławionego przez supermodelki i legendarnych fotografów mody. Współcześni projektanci wciąż chętnie inspirują się tym nurtem, czerpią z ponadczasowych fasonów ale do klasyki wprowadzają trochę futurystycznego twista.

W damskiej linii Re.Design na jesień i zimę 2020-2021 sporo jest sylwetek o odważnie odsłoniętych ramionach czy plecach, dekoltach typu halter i podkreślonych taliach. Liczą się szczegóły i niedopowiedzenia. Odpowiednio odkryte (a raczej zakryte) ciało bardziej przyciąga wzrok niż negliż. Zmysłowość prosto z buduaru to nie tylko satynowa sukienka przypominająca halkę, ale też wyrafinowane garnitury, atłasowy płaszcz z cienkim paskiem oraz crop-top zestawiony ze spodniami o wysokim stanie i prostej nogawce.

Reserved / Bartek Wieczorek

New Femininity to również śmiałe cekinowe sety, które można dowolnie łączyć z innymi elementami. Całość dopełniają akcesoria – skórzane rękawiczki, wyrazista biżuteria ze strassem oraz wełniane szale. Paleta kolorystycza rozlała się plamą czeni, gdzieniegdzie łapiąc odcieni nude, mocnego błękitu i skrząc się srebrem i złotem. To wszystko podbija jeszcze struktura tkanin - chropowatość błyszczących cekinów, śliskość jedwabiu i satyny, gładkość skóry czy szorstkość wełny. 

New masculinity zaś to sztuka przełamania klasyki sportem. Dobrze skrojony garnitur nowoczesny facet zakłada ze sportową przeciwdeszczową kurtką, śnieżnobiałą koszulę nosi do bojówek i nie boi się kamizelek w romby w stylu retro bo razem ze zdekonstruowanym kołnierzem eleganckiej góry wygląda ona jak zdobycz z wybiegów tygodni mody. Kluczowe są tutaj detale, które uwspółcześnią męską klasykę: wiązania w koszuli, mankiety, czy eleganckie wykończenie podszewki.

Re.design / Bartek Wieczorek

Bazę męskiej odsłony kolekcji Re.Design tworzy ponadczasowe połączenie czerni i bieli, odpowiednie na każdą okazję. Jej uzupełnienie stanowią mocno z nią kontrastujące karmazynowa czerwień i kobalt. Dużo tu miękkich dzianin, ciepłej wełny z alpaki i gładkiej w dotyku gumy. Brzmi kontrastowo i tak też ma wyglądać - to, co kiedyś w męskiej modzie zostałoby uznane za faux pas, dziś jest pretekstem do zabawy modą. 

Re.design / Bartek Wieczorek

Kup ubrania z premierowej kolekcji Re.Design od Reserved