Ralph Kamiński wydaje album z utworami Maanam

Na ten album czekamy z niecierpliwością! Ralph Kamiński zapowiedział właśnie premierę specjalnej płyty poświęconej twórczości wokalistki, która stała się ikoną polskiej muzyki rozrywkowej, symbolem kontrkultury i niezależności artystycznej, Kory. Jest współautorką takich przebojów jak Krakowski spleenBoskie Buenos,Szare miraże czy Cykady na Cykladach, które na stałe wpisały się do historii polskiej muzyki rozrywkowej i zyskały miano kultowych. 

Teraz na nowo interpretacją artystyczną największych klasyków Maanam zajmie się Ralph Kamiński, którego album "Kora" już wkrótce ujrzy światło dzienne. To nie pierwszy raz kiedy wokalistka odtworzy piosenki zespołu. Wcześniej złożył hołd Korze na tegorocznym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, a zapowiedziany album będzie kontynuacją jego myśli zapoczątkowanej podczas koncertu.

W ostatnim czasie również inni artyści chętnie upamiętniają postać Olgi Jackowskiej. Powstało już wiele murali przedstawiających Korę, a jeden z nich został odsłonięty na warszawskich Bielanach całkiem niedawno, bo w 70. rocznicę jej urodzin. W 2019 roku Wydawnictwo Agora opublikowało zbiór prywatnych notatek wokalistki, zatytułowany Miłość zaczyna się od miłości, a zespół tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego przygotował spektakl poświęcony jej życiu. Teraz kolej na Ralpha Kamińskiego!

"Biegnij razem ze mną": premiera pierwszego singla z albumu 

Ralph Kamiński podzielił się właśnie pierwszym singlem z nadchodzącego albumu "Kora". "Biegnij razem ze mną", jak sam autor mówi, jest opowieścią o tęsknocie i głodzie miłości. Utwór, który zinterpretował Kamiński, pierwotnie znalazł się na płycie Maanam z 1980 roku. Wydawnictwo wokalisty trafi na półki sklepowe i na serwisy streamingowe już 15 października, jednak album można już zamawiać w przedstrzedaży. Jego ukazaniu się na rynku będzie towarzyszyć trasa koncertowa po największych polskich miastach.