"Quiet luxury" to już nie tylko temat rozważań w branży mody, ale pełnowymiarowa analiza sposobu życia najbogatszych ludzi na całym świecie. Przedsmak dostaliśmy już w kinematograficznych hitach, takich jak "Glass Onion" z serii "Na noże" i głośnych serialach "Biały Lotus" oraz "Sukcesja". Social media jeszcze to tylko podkręciły: fraza "quiet luxury" ma już około 71 milionów wyświetleń na samym tylko TikToku, a internetowe serwisy nie przestają pisać o fenomenie "cichego luksusu". Na czym polega? Na wybieraniu jakościowych i drogich rzeczy, które są maksymalnie proste. "Prawdziwie bogate osoby nie epatują logotypami i wyglądają, jakby wcale nie nosiły markowych rzeczy, bo nie widać po nich tego na pierwszy rzut oka (...) Ale 'quiet luxury' to nowe 'bogactwo'" opowiada w jednym ze swoich filmów youtuberka i UGC creatorka Sarah, znana na TikToku jako @millennialwealthsarah, która mówi na swoich kanałach społecznościowych o inwestowaniu, pieniądzach, luksusowej modzie i codziennym życiu jako żona miliardera.

Luksus, ale dyskretny. Czym jest styl "quiet luxury", który pokochał TikTok (i kostiumografki "Sukcesji")?>>

"Minimalizm nowej ery", jak nazywają tę estetykę badacze trendów, nie dotyczy jednak tylko mody, ale całego stylu życia, w tym domów i mieszkań. 

Ogromny metraż i oszczędny wystrój (za to pełen drogich mebli i dzieł sztuki) czy zapierający dech w piersiach widok za oknem to tylko kilka niezbędnych punktów, które zazwyczaj mają na liście przedstawiciele klas najbogatszych. Przekonaliśmy się o tym oglądając reportaże z domów gwiazd oraz binge'ując wspomniane seriale. Was też kompletnie zachwycił penthouse Kendalla Roya z "Sukcesji"? Świetnie się składa, bo apartament, w którym kręcono serial, został właśnie wystawiony na sprzedaż. 

5 filmów i seriali wpisujących się w trend "quiet luxury". Gdzie oprócz "Sukcesji" zobaczymy garderobę inspirowaną dyskretnym luksusem?>>

Jest trzypoziomowy, a w środku znajdują się cztery łazienki i pięć sypialni. Mieści się on na słynnej nowojorskiej dzielnicy Upper East Side przy 180 E. 88th St w jednym z najwyższych budynków w okolicy. Cała powierzchnia tego potrójnego mieszkania wynosi 5509 stóp kwadratowych. Dodatkowo, wraz z tarasem na dachu i balkonami (z których widać Central Park), ma jeszcze 3500 stóp kwadratowych. Cena? "Jedynie" 29 milionów dolarów

Torebki klasyki. Tych 6 modeli to inwestycje na całe życie (nie pożałujecie zakupu, bo ich ceny będą tylko rosły)>>