„Prezentujemy kolekcję Angel w formie krótkiego filmu, a nie naszego standardowego pokazu, ponieważ chcemy pokazać esencję i ducha marki Qπш międzynarodowemu odbiorcy” - dodał Robert Kupisz. Streetwear (w którym lubuje się projektant) od kilku sezonów bije rekordy popularności i w Polsce i za granicą i nieustannie wpisuje się w trendy. Nic dziwnego, że Kupisz postanowił zaprezentować swoją twórczość szerszemu gronu. 

 

 

Jak zawsze w jego kolekcji - najważniejszy jest motyw przewodni. Tym razem tytułowy Angel (czyli po prostu anioł) ma być symbolem kogoś, kto chroni nas przed demonami przeszłości. Robert Kupisz ozdobił więc ubrania naszywkami w kształcie skrzydeł, a na t-shirtach i bluzach wypisał hasła: SECURUS (z łac. bezpieczny), AMEN (z hebr. niech się stanie) i cytatu z psalmu 91:11 „For he will order his angels to protect u wherever u go” (tłum. bo swoim aniołom dał rozkaz o tobie, aby cię strzegli na wszystkich twych drogach). 

Kupisz sięgnął też po szersze inspiracje - zafascynował się subkulturami (porównał je do upadłych Aniołów), wykorzystał też motyw szat liturgicznych i strojów komunijnych. Puchówki w jego kolekcji są metaliczne i mienią się niczym anielski pył, a całość uzupełniona jest (po raz pierwszy) autorską biżuterią (kolczykami i wisiorami z logotypem Qπш). 

Premierze filmu i zdjęć będących zapowiedzią kolekcji ANGEL by Qπш Robert Kupisz towarzyszy przedsprzedaż w butikach firmowych, sklepie internetowej oraz we współpracujących z marką butikach multibrandowych. Kolekcję można też kupić za pośrednictwem platformy sprzedażowej Showroom.pl.

Reżyseria i zdjęcia: Daniel Jaroszek (Papaya Films)
Operator kamery: Tymoteusz Pieszka
Dyrektor artystyczna: Zuza Krajewska
Scenografia: Ewa Iwańczuk
Stylizacja: Michał Kuś
Hair: Przemysław Grejcz
Make up: Wilson
Montaż: Maciej Kozłowski
Muzyka: Niko Ramos www.rebelscream.pl
Postprodukcja: Delapost