Pyłek pszczeli, czy miód? Poznaj cudowne właściwości tej naturalnej, kwiatowej substancji 

Pyłek pszczeli - właściwości

Pyłek kwiatowy, tak jak miód, jest cennym pokarmem wyprodukowanym przez pszczoły. Nie bez powodu określa się go mianem super food - posiada on bowiem niezliczoną ilość cennych właściwości. Jego skład bogaty jest w aminokwasy, węglowodany, lipidy, enzymy, koenzymy, kwasy tłuszczowe oraz szereg witamin. Z powodzeniem stosuje się go w przemyśle farmaceutycznym jako składnik wielu wielu leków usprawniających metabolizm, czy nawet gwarantujących szybszą utratę wagi. Dodatkowo, pyłek pszczeli jest idealnym sposobem na detoks organizmu. Dodany do owsianki, sałatki lub koktajlu oczyszcza ciało z toksyn, działa antybakteryjnie, a co najlepsze - polepsza stan skóry i wspomaga porost włosów

Pyłek pszczeli a miód

Chociaż miód jest popularny i łatwo dostępny, to właśnie pyłek pszczeli pod wieloma względami bije go na głowę. Posiada on bowiem sporą dawkę białka (aż 32 aminokwasów!), kwasy organiczne, witaminy z grupy B, enzymy oraz szereg składników mineralnych. Proces jego powstawania jest bardzo naturalny - pyłek kwiatowy stanowi pokarm dla pszczół i wraz z nektarem lub ich śliną zostaje przeniesiony do ula w formie małych kuleczek. Podobnie jak miód, posiada silne właściwości oczyszczające i antybakteryjne, choć poza tym wpływa na organizm kojąco, zmniejszając nerwowość oraz pomagając w leczeniu depresji. Wyciągi z pyłku pszczelego działają jak naturalny antybiortyk, lecząc stany zapalne jamy ustnej, czy zapobiegając rozwojowi bakterii chorobotórczych. Ten super food, pomimo swojego słodkiego smaku posiada niewiele kalorii, dlatego bez obaw można go jeść będąc na odchudzającej diecie.

Pyłek kwiatowy - jak go stosować? 

Chcesz oczyścić organizm, wzmocnić odporność oraz przyśpieszyć swoją przemianę materii? Rozpocznij kurację pyłkową i zacznij przyjmować go 2-3 razy dziennie, dosypując pyłek do lekkostrawnych posiłków oraz owocowych soków, czy koktajli! Dzięki niemu uzupełnisz niedobory witamin i odżywisz ciało przygotowując je na wiosnę.