Ale najpierw o samej kawie. Idealny napar to nie tylko dobrej jakości ziarna, ale także odpowiednia metoda przygotowania, najlepiej profesjonalny ekspres ciśnieniowy. My wybraliśmy Saeco Xelsis. Korzystając z tego modelu możemy przygotować aż 15 różnych kaw, a dzięki technologii Coffee Equalizer, każdą z nich możemy spersonalizować - to świetna opcja jeżeli jesteście kawoszami-indywidualistami lub jeśli w każdy z Waszych domowników ma inne kawowe preferencje. Do ustawienia mamy tu aż 7 parametrów: moc i wielkość kawy, ilość oraz kolejność mleka i kawy, temperaturę i aromat kawy oraz grubość mlecznej pianki. Każdy aspekt napoju możemy więc dokładnie dopasować do swoich preferencji. Specjalny ceramiczny młynek, w który wyposażony jest ekspres, pozwala na regulację grubości mielenia ziaren. Dodatkowo, z Saeco Xelsis możemy przygotować dwie mleczne kawy na raz. My zaczynamy od prawdziwej jesiennej klasyki. Zapraszamy na kawę! 

Pumpkin Spice Latte  

Pojawiająca się w kawiarniach Pumpkin Spice Latte to już taki sam zwiastun jesieni, jak pierwszy napotkany na chodniku żółty liść. Ten kawowy hit sezonu, który przywędrował do nas z USA. Co kryje się pod tą nazwą? Rozgrzewającą mieszanka korzennych przypraw, słodki smak dyni i aromat intensywnego espresso...

Chili Choc Coffeee

Jest rozgrzewający, pikantny i nieco ekscentryczny - to doskonały przepis na zmysłowe, jesienno-zimowe pobudzenie. Do przygotowania Chili Choc Coffee potrzebujecie kakao i pudru chili, a także dobrego espresso, najlepiej zaparzonego w ekspresie z ceramicznym młynkiem, który drobno zmieli ziarna i wydobędzie z nich wspaniały aromat. Kawa powinna być pikantna, ale z wyraźnie wyczuwalną nutą kakao. To propozycja idealna dla smakoszy lub... zmarzluchów. Genialnie rozgrzewa!

Piotr Markowski - założyciel Coffee pros, trener baristów, Koordynator do spraw członkowskich SCA Poland, Mistrz Polski Aeropress 2012

Swoją karierę rozpocząłem w 2010 gdzie pierwsze kroki stawiałem w jednej z polskich sieci kawiarni. W 2012 pasja do kawy skierowała mnie do Londynu, a tam miałem przyjemność uczyć się od najlepszych baristów na świecie, jak i spróbować swoich sił w wielu branżowych konkursach. W 2015 roku rozpocząłem pracę przy projekcie The Peanut Vendor Coffee Project - kawiarni oraz salonu z meblami vintage w sercu Hackney Wick, a nasz mały projekt trafił między innymi na stony przewodnika The London Coffee Guide. Od 2018 roku znów działam na polskim rynku, gdzie swoją pasją do kawy dzielę się podczas autorskich kursów oraz na eventach, gdzie serwuję kawy najwyższej jakości pod szyldem Coffee pros.