Magda, autorka bloga o nazwie w10inspiracjidookołaświata.pl potrafi się z siebie śmiać. Serdecznie wyśmiewa nazwę swojego serwisu uważając, że jest chyba najdłuższa w Internecie.  Ludzie mówią na nią Delko. Jest wybuchową mieszanką góralsko – krakowskich genów i jak sama się nazywa - nieuleczalną powsinogą. Magda lubi podróżować tam gdzie nic nie ma, pić herbatę z malinami i jeść kabanosy na górskich szczytach (skrycie marzy, aby przyszły mąż oświadczył jej się bukietem kabanosów). Dużo pisze, jeszcze więcej mówi, ogromnie dużo czyta. Ma do siebie i świata duży dystans: „niczego się w życiu nie dorobiłam, bo wszystkie oszczędności wydaję na podróże”.

No tak, ale jak się jeździ od Australii po Izrael, od Gruzji po Maroko… Jak tu oszczędzać? Magda nie tylko jeździ, ale też malowniczo opisuje miejsca, które zwiedza. Ma tę niezwykłą umiejętność zachwytu, zatrzymania się, zapatrzenia. Z czułością traktuje zarówno Wielki Pałac Królewski w Bangkoku, jak i maleńką wioseczkę w województwie śląskim.

Właśnie Śląsk przypadł jej w udziale w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów. Zaczęła od gminy Istebna. „Droga przez Istebną, Koniaków i Jaworzynkę to przepiękna podróż po kulturze, historii, dźwiękach i momentach, którą chcę Ci dziś opowiedzieć. Będzie muzyka, rękodzieło, krajobrazy i miejsca, które koniecznie musisz odwiedzić w Gminie Istebna. Nie żebym coś sugerowała, ale warto zawczasu wyciągnąć z szafy walizkę, bo kto wie – może po skończonej lekturze od razu ruszysz na odkrywanie Trójwsi Beskidzkiej po swojemu?”. Opowiada tak, że naprawdę chwytamy walizkę i w drogę… Czytajcie wpisy Magdy na stronie mistrzostwablogerow.polska.travel oraz na jej blogu w10inspiracjidookolaswiata.pl i głosujcie! A przede wszystkim – inspirujcie się tymi malowniczymi śląskimi podróżami!