Koreańska popkultura kreuje styl ulic na całym świecie. Bez trudu można dziś poznać, kto słucha K-popu, a kto ubiera się u projektantów zafascynowanych trendami z Seulu. Wpływ mody koreańskiej na ogólnoświatową jest nie do przecenienia. Największe i najbardziej uznane domy mody na świecie czerpią inspiracje z dorobku kultury koreańskiej. Które trendy mają szansę przyjąć się także u nas, a jakie pomysły koreańskich projektantów na stałe już weszły do kanonu mody i stały się ponadczasowe?

Te i inne pytania będą tematem dyskusji panelowej, która odbędzie się już w najbliższy poniedziałek, 5.10, o godz. 19.00. W rozmowie prowadzonej przez dziennikarkę Basię Starecką wezmą udział dwie znawczynie mody i kultury koreańskiej. Harel, czyli Ewa Kowalewska-Kondrat, autorka najstarszego bloga o modzie w Polsce Harelblog.pl oraz Kimikohime, czyli Karolina Jasińska promująca kulturę koreańską w social mediach.

Dyskusja otwiera cykl wydarzeń w ramach trwającej przez cały październik Koreańskiej Jesieni W Warszawie organizowanej przez Centrum Kultury Koreańskiej w Polsce oraz Ambasadę Republiki Korei Południowej. Będą to wystawy, panele, koncerty oraz warsztaty prowadzone zarówno online jak i stacjonarnie. Przez cały październik, praktycznie nie wychodząc z domu, będzie można odbyć podróż do Korei Południowej i poznać jej fascynującą kulturę.

Więcej informacji o festiwalu Koreańska Jesień W Warszawie dostępne są na stronie pl.korean-culture.org oraz na profilu Facebook CKK i Instagram CKK.

Organizatorzy: Centrum Kultury Koreańskiej w Polsce oraz Ambasada Republiki Korei Południowej