Stylizacja włosów na gorąco 

Prostujemy, falujemy, kręcimy, karbujemy, wygładzamy... dzięki urządzeniom do stylizacji włosów na gorąco możemy osiągnąć niemalże każdą fryzurę, o jakiej sobie zamarzymy. Niestety, nieodpowiednia, codzienna stylizacja włosów z użyciem wysokiej temperatury może sprawić, że nasze włosy będą zniszczone i osłabione. Kluczowy jest więc wybór bezpiecznego sprzętu, który zadba o nasze włosy.

Jakie urządzenie wybrać? 

Na rynku dostępne są urządzenia, które wykonają całą pracę za nas. Dyson Airwrap Styler mierzy temperaturę wydmuchiwanego powietrza ponad 40 razy na sekundę, tak by nigdy nie przekroczyła ona progu 150°C. Tym samym urządzenie dba o naturalny blask włosów, nie wysuszając ich gorącym powietrzem. Jaki efekt można osiągnąć przy pomocy Dyson Airwrap Styler? Każdy! Urządzenie posiada aż 8 końcówek wymiennych: do wstępnego suszenia, do wygładzania włosów cienkich, do wygładzania włosów gęstych, do nadawania objętości, a także symetryczne końcówki cylindryczne do loków i fal. Wykorzystanie efektu Coandy sprawia, że Dyson Airwrap Styler przy użyciu powietrza samodzielnie przyciąga i nawija włosy na końcówkę, tworząc piękne, naturalne loki. Dzięki temu nie musisz się dłużej martwić o poparzone palce, czy nierówno nawinięte pasma. Urządzeniem możesz stylizować także włosy wilgotne. Jest to doskonałe rozwiązanie, dla osób które codziennie używają i suszarki, i lokówki lub prostownicy. Z Dyson Airwrap stylizujesz i suszysz włosy jednocześnie, nie poddając ich działaniu nadmiernej temperatury.

Fale w kilka minut 

Efekt Hollywodzkich fal nie jest prosty do osiągnięcia w domu. Postanowiłyśmy przetestować urządzenie Dyson Airwrap Styler w serii Beauty Tornado i sprawdzić, jak poradzi sobie z taką fryzurą. Wygodne w stylizacji z tak wielozadaniowym urządzeniem jest to, że nie ma potrzeby dokładnego wysuszenia włosów przed użyciem końcówki lokującej. Możemy połączyć te dwie czynności w jedną, tym samym przyspieszając czas porannego układania włosów.

Wygładzenie 

Skoro do Dyson Airwrap Styler dołączonych jest aż 8 końcówek, przetestowałyśmy także tę do wygładzania włosów. Dziewczyny z puszącymi się, naturalnie kręconymi włosami nie mają łatwo. Suszenie i prostowanie takiej fryzury może zajmować godziny, a często już chwilę po wyjściu z domu, efekty stylizacji przestają być widoczne. Wygładzanie rozpoczynamy na mokrych włosach, dzięki czemu nie poddajemy ich dwukrotnej stylizacji. Szczotki wygładzające także wykorzystują zjawisko Coandy - przyciągają włosy do swojej powierzchni i prowadzą strumień powietrza wzdłuż kosmyków.

 

Stylizacja włosów - Fakty i mity 

1. Włosy można stylizować również wtedy, gdy są wilgotne

Prawda. Bez względu na to czy postawisz na efekt wygładzonych czy pofalowanych włosów, możesz sięgnąć po urządzenie, które zarówno wysuszy jak i wystylizuje włosy, przy okazji pozwalając Ci zaoszczędzić cenny czas. Nauka pokazuje, że stylizacja na wilgotne włosy, pozwala obniżyć temperaturę wykorzystywaną do zmiany kształtu włosów. Pamiętaj jednak aby w tym przypadku użyć odpowiedniego urządzenia, gdyż stylizowanie mokrych lub wilgotnych włosów tradycyjnymi urządzeniami do stylizacji, z myślą, że gorąca temperatura wysuszy włosy to najprostsza droga do całkowitego spalenia kosmyków.

2. Wybór urządzenia do stylizacji nie ma znaczenia

Mit! Na rynku pojawiły się urządzenia najnowszej generacji, które poza stylizacją także dbają o wygląd włosów, zachowując ich naturalny blask i zapobiegając puszeniu. Jeżeli zależy Ci na pięknym i zdrowym wyglądzie Twoich kosmyków, to podczas wyboru lokówki lub suszarki, szukaj urządzeń, które nie zniszczą Twoich włosów wysoką temperaturą.

3. Włosy po stylizacji warto potraktować zimnym powietrzem

To fakt. Wykorzystanie ciepła w urządzeniach do stylizacji ułatwia nadanie włosom pożądanego kształu (wygładzenie, loki, fale etc). Aby utrwalić efekty stylizacji, warto użyć zimnego powietrza, które pozwoli zachować nadany włosom kształt na dłużej. W praktyce, pamiętaj aby ostatnim krokiem przy tworzeniu loków czy fal był krótki nawiew zimnego powietrza. Szukaj urządzeń, które oferują taką funkcję.