Sprawdzony przepis na rewelacyjny seks? Namiętność i pożądanie - niewątpliwie, ale same uczucia względem partnera nie zagwarantują pełnej przyjemności. Na pierwszym planie postawmy nasze ciało i potrzeby. Naturalne nawilżenie u kobiet jest często oznaką podniecenia, tak jak u mężczyzn erekcja. Nie oznacza to jednak, że te dwie rzeczy zawsze idą ze sobą w parze - i tak, jest to zupełnie normalne. Stres, przemęczenie, zaburzenia hormonalne czy skutek przyjmowania leków - lista powodów, przez które pomimo ochoty na seks może towarzyszyć nam potrzeba dodatkowego nawilżenia jest bardzo, ale to bardzo długa. W takich momentach każda z nas powinna mieć w zasięgu ręki (i sięgać po niego bez zawahania czy skrępowania) produkt, który zrewolucjonizował sposób, w jaki patrzymy na seks, a związaną z nim przyjemność wyniósł na inny poziom. Lubrykant.

Seks jest lepszy z lubrykantem? 

Niestety wciąż sięgamy po niego za rzadko, choć często jest odpowiedzią na wszystko to, co ogranicza nas przed czerpaniem 100% satysfakcji ze zbliżenia. Napisać że lubrykant nawilża i stymuluje to tak, jakby nic nie napisać. Dzięki swojej delikatnej, śliskiej formule zapobiega suchości miejsc intymnych, jednocześnie niwelując wiążący się z tym dyskomfort podczas penetracji i zdecydowanie potęguje doznania. Śmiało możemy powiedzieć, że stał się synonimem tego, co w seksie najlepsze - nieograniczonej swobody i beztroski. 

 Kadr ze spotu reklamowego Durex „Nawilżanie jest seksi”

Jedną z nowości z półki z lubrykantami są żele Durex Naturals, produkty absolutnie zasługujące na miano tych rewolucyjnych (i rewelacyjnych zresztą też). W serii do wyboru są 3 różne żele intymne, każdy z łagodną formułą na bazie wody: Pure o przyjaznym pH, z prebiotykiem, Hyaluro - nawilżający, z naturalnym kwasem hialuronowym i Sensitive - delikatny, z ekstraktem z aloesu. Składniki? W 100% naturalnego pochodzenia, o przyjaznym dla pochwy pH, testowane dermatologicznie i bez sztucznych dodatków zapachowych oraz barwników. Można stosować je z prezerwatywami z naturalnej gumy lateksowej oraz z prezerwatywami poliizoprenowymi, a także np. z zabawkami erotycznymi Durex.

1. Gładsze zbliżenie 

Lubrykanty, dzięki zapewnieniu odpowiedniego nawilżenia pochwy, ułatwiają kontakt, niwelują ból i dyskomfort, pozwalając nam odczuwać jeszcze bardziej, jeszcze mocniej. W skrócie - poprawiają jakość seksu i umożliwiają czerpanie z niego wszystkiego, co najwspanialsze. 

2. Zdrowa pochwa 

Powinniśmy się o nią szczególnie troszczyć. Zdrowa pochwa to taka, która zwiera dobre bakterie - pomagają one zwalczać infekcje i stany zapalne. Jedne z najpowszechniejszych bakterii probiotycznych, Lactobacilli, pomagają w utrzymaniu naturalnie kwaśnego pH pochwy poprzez uwalnianie kwasu mlekowego. Pełnią one niezwykle istotną funkcję w ochronie i utrzymaniu odpowiedniej flory bakteryjnej, dlatego warto zwrócić uwagę na stosowanie odpowiednich produktów, które zapobiegną jej naruszeniu. Doskonale odnajdzie się w tej roli żel intymny z prebiotykiem Durex Intima Balance, który ochroni pochwę przed otarciami podczas zbliżenia i wesprze jej zrównoważone pH.

3. Pełnia szczęścia

Ostatni w kolejności, ale absolutnie nie mniej istotny powód dotyczy sfery emocjonalnej. W seksie bardzo ważny jest luz, a perspektywa bólu i dyskomfortu wypełniająca nasze myśli przed stosunkiem wcale nie pomaga rozluźnieniu. Świadomość działania lubrykantu Durex Naturals pozwala oderwać się od przytłaczających myśli i poczuć pełną satysfakcję z seksu, również psychiczną. Bo to, że seks jest lepszy z lubrykantem potwierdza 9/10 kobiet*. Pełnia przeszywających ciało endorfin sprawi, że od razu zadbacie o jego zapas.

Wnioski? Niezależnie od tego na który lubrykant marki Durex się zdecydujecie, możecie mieć pewność, że każde następne zbliżenie będzie niezapomniane i wyjątkowe. Seks bez dyskomfortu i stresu to przyjemność, na którą zasługuje każda z nas.

Materiał powstał we współpracy z marką Durex.

*Jozkowski KN, Herbenick D, Schick V, Reece M, Sanders SA, and Fortenberry JD. Women's perceptions about lubricant use and vaginal wetness during sexual activities. J Sex Med 2013;10:484-492.