Mars Wrigley wprowadza opakowania nadające się do kompostowania

Mars Wrigley to kolejny z dużych graczy, który podjął decyzję o wdrożeniu proekologicznej strategii materiałowej. W ramach przyjętych założeń, koncert zobowiązał się do przejścia na stosowanie wyłącznie opakowań w 100% nadających się do ponownego użytku, recyklingu lub kompostowania do 2025 roku, wspierając w ten sposób gospodarkę o obiegu zamkniętym. Zapowiada to, póki co potencjalne, za to całkowite wyeliminowanie produkcji odpadów i wyraźne zminimalizowanie wpływu na środowisko naturalne.  

„Początkowe prace rozwojowe rozpoczynają się w Ameryce Północnej, a ich długoterminowym celem jest dotarcie na dodatkowe rynki z słabo rozwiniętą infrastrukturą recyklingu, gdzie zaśmiecanie jest szczególnie problematyczne.” donosi portal Wirtualne Media.

Czym wyróżniają się oferowane przez Danimer Scientific opakowania, z których zdecydował się skorzystać producent popularnych na całym świecie słodyczy? Wszystkie powstają na bazie materiału polihydroksyalkanianu Nodax. Jest on wytwarzany w wyniku naturalnych procesów fermentacji, przy użyciu olejów roślinnych, m.in. sojowego i rzepakowego. Jego największą zaletą jest fakt ulegania biodegradacji zarówno w środowisku glebowym, jak i morskim. Oznacza to, że wyprodukowane z niego opakowania z łatwością rozkładają się w kompostowniach przemysłowych, ale także tych skonstruowanych na użytek domowy. 

Biodegrdowalne opakowania częścią proekologicznej rewolucji

Mars Wrigley testuje biodegradowalne opakowania, francuski dom mody Hermès wprowadza do oferty Mylo, czyli wyhodowaną w laboratorium skórę z grzybni, LEGO postanowiło przeznaczyć 400 mln dolarów na prace nad bardziej przyjaznymi środowisku alternatywami dla plastiku, Asics stworzyło buty do biegania (Sunrise Reborn) z używanych ubrań, H&M ruszył z nowym prośrodowiskowym konceptem obejmującym produkcję kolekcji m.in. z przędzy z oleju rycynowego i skóry z kaktusa, Levis's otwiera swoją sieć second handów i tak – na szczęście – mogłybyśmy wymieniać jeszcze długo. Machina poszła w ruch, wygląda na to, że rewolucja ekologiczna w imię bardziej zrównoważonej planety jest już nie do zatrzymania. W końcu! Pozostaje tylko pytanie, czy nie jest już na to za późno.