Primark w Polsce - gdy ta informacja trafiła do internetu w połowie ubiegłego roku w sieci zawrzało. Wielbiciele zakupów za przystępną cenę byli ciekawi ile sklepów pojawi się w naszym kraju i czy słynne niskie ceny zostaną utrzymane. Przez następne miesiące trafiały do nas kolejne, choć mało konkretne informacje. Potwierdzono jedynie lokalizację pierwszego sklepu Primark w Polsce. A kiedy nastąpi jego otwarcie? Podano kolejną datę.

Primark w Polsce: data otwarcia pierwszego sklepu w naszym kraju

To już nie są przecieki czy plotki. Primark w Polsce to już kwestia czasu. Czy sieć odniesie sukces? Wydawałoby się, że to oczywiste, choć z drugiej strony kilka miesięcy temu zamknięto polskie butiki brytyjskiej sieci New Look. Fiaskiem okazał się również w naszym kraju Topshop. 

Od kilku miesięc wiadomo, że pierwszy sklep Primark w Polsce otworzy się w niedawno otwartej galerii handlowej o nazwie Galeria Młociny (Echo Investment) w Warszawie, gdzie znajdziemy 219 sklepów, prawie 50 punktów gastronomicznych (restauracje i kawiarnie), kino, park rozrywki z trampolinami, klub fitness, a także centrum medyczne. Sklep Primark będzie liczył sobie prawie 7 tys. m2 powierzchni. Początkowo uważano, że otwarcie butiku nastąpi po tegorocznych wakacjach. Dziś już wiemy, że zakupy w Primark zrobimy dopiero wiosną 2020 roku. Tak napisał w swoim rocznym raporcie Associated British Foods (ABF), właściciel marki. Media zajmujące się tematyką biznesu nieoficjalnie podają, że chodzi o marzec. Pod koniec września rozpoczęła się też rekrutacja pracowników do polskiej filii Primark - chodzi o 250 stanowisk pracy. Podobno kolejny sklep również powstanie w Warszawie i przewiduje się, że pojawi się on w centrum handlowym Promenada.

Primark w Polsce: pierwsze informacje o wejściu sieci do naszego kraju

Początkowo insynuowano, że sieć szybko otworzy cztery sklepy Primark w Polsce, co więcej, właściciel marki miał od dwóch lat prowadzić negocjacje dotyczące kilku lokalizacji w dwóch miastach, a dokładnie w Warszawie i Krakowie. Kilka miesięcy później polskie media potwierdziły ekspansję sieci Primark w naszym kraju. Następnie Puls Biznesu ujawnił, że konsorcjum Associated British Foods zdecydowało się na razie na jeden butik w stolicy. 

Primark powstał w 1969 roku w Dublinie. Sieć liczy sobie 373 sklepy w 11 krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii (na pewno znacie słynny butik na Oxford Street), Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Holandii, Belgii, Austrii, Francji, Włoszech oraz USA. Oprócz Polski Primark zdecydował się również zadebiutować na Słowenii.