Primark Polska - otwarcie już niedługo

W lipcu 2018 roku pojawiły się pierwsze informacje na temat otwarcia Primarka w Polsce. Wówczas mówiono o czterech punktach w dwóch miastach - w Warszawie i Krakowie. Przez kolejne miesiące media spekulowały na temat tego, które galerie handlowe przyjmą pod swoje skrzydła popularną sieciówkę, uszczuplały planowaną liczbę do jednego, aż w końcu okazało się, że pierwszy sklep Primark Polska powstanie w Galerii Młociny (Echo Investment), która niedawno otworzyła się na warszawskich Bielanach. Doniesienia "potwierdziła" sama przestrzeń centrum handlowego - w środku na plakatach osłaniających teren przyszłego sklepu pojawiły się "wskazówki" i fakty na jego temat, bezpośrednio naprowadzające właśnie na Primark. 

Najpiękniejsze stylizacje kobiet na włoskim święcie mody męskiej, czyli Pitti Uomo 2020>>

Co więcej, w zeszłym roku John Bason, dyrektor finansowy Associated British Food w rozmowie z serwisem internetowym Drapersonline.com potwierdził, że Primark wchodzi do Polski, a sklep miał się pojawić wiosną 2019. "W rozmowie z dziennikarzami portalu John Bason zapowiada kontynuację międzynarodowej ekspansji w Europie Wschodniej i zaznacza, że zagraniczne rynki, na których będzie się koncentrował to Francja, Hiszpania i Włochy, ale jednocześnie dodaje, że grupa 'ma już plany na Polskę'" pisał wtedy Puls Biznesu. Temat jednak szybko się rozmył i wiosną 2019 Primarka wciąż nie było, podobnie zresztą jak oficjalnych informacji po stronie sieci. 

Primark w Polsce - data otwarcia sklepu

W weekend ruszyła jednak oficjalna strona Primark Poland, czyli primark.pl, co jednoznacznie potwierdza wcześniejsze doniesienia. Tam możemy zobaczyć wiadomość powitalną od sieciówki: "Witaj Polsko! Słyszeliście już? Primark otwiera pierwszy sklep w Polsce! Tak jest, pogłoski się potwierdziły — wiosną 2020 roku otwieramy w Warszawie nowy sklep. Przygotuj się i zacznij planować zakupową listę życzeń już teraz! Zobacz poniższą mapę i poznaj dokładną lokalizację sklepu oraz sprawdź najszybszą trasę, aby w dzień otwarcia być pierwszym w kolejce!". 

Primark potwierdził też, że polski sklep otworzy się w warszawskiej Galerii Młociny (w okolicy Zary, drogerii Rossmann i Venezii) już wiosną 2020 roku.

Póki co nie wiadomo, kiedy dokładnie sieciówka otworzy swoje drzwi - oficjalna data otwarcia ma zostać ogłoszona za jakiś czas. Nie wystartował jeszcze też sklep internetowy, ale na primark.pl możemy już zobaczyć fragment kampanii sieciówki i podgląd kolekcji: modele mają na sobie eleganckie marynarki i golfy, białe koszulowe bluzki z kołnierzem oraz cekinowe sukienki i torebki-nerki. 

Polska marka Mandel otworzyła własny second hand i wypożyczalnię torebek. Zachęca tym samym do rozważnych zakupów i naprawiania ubrań>>

Primark Polska tym samym dołączy do ponad 350 sklepów na całym świecie (w tym m.in. Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemczech, Holandii, Francji czy USA). Sklep powstał w 1969 roku w Dublinie i należy do Associated British Foods.