Primark Polska: sklep numer 3 już niedługo

Do niedawna sklepy Primark mogliśmy znaleźć przede wszystkim w Europie Zachodniej, na przykład w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji oraz w Stanach Zjednoczonych. Na przestrzeni ostatnich lat mówiło się, że sieciówka przymierza się do rynku polskiego i rzeczywiście - kilka miesięcy temu Primark Polska zadebiutował. Pierwszy sklep pojawił się w warszawskiej Galerii Młociny, otwarcie drugiego planowane jest na ten rok i typowanym miastem został Poznań (Primark podpisał w zeszłym roku umowę najmu w galerii Posnania). 

Kto mówi „sprawdzam” odzieżowym markom eko? Oto wiarygodne certyfikaty ekologiczne, których warto szukać na metkach>>

Teraz okazuje się, że Primark ma zamiar otworzyć swój trzeci sklep - salon będzie się znajdował w centrum handlowym Silesia City Center w Katowicach, z którym właściciel hiszpańskiej sieciówki podpisał umowe najmu. Kiedy ruszy trzeci Primark Polska? Prawdopodobnie w 2023 roku. 

"Z wielką przyjemnością informujemy o kolejnej lokalizacji sklepu Primark w Polsce, w ramach dalszego rozwoju firmy w Europie Środkowo-Wschodniej. Rozwój galerii handlowej Silesia City Center zapewnił nam możliwość zlokalizowania sklepu w samym centrum Katowic" czytamy w komunikacie prasowym marki, w którym wypowiada się area manager w Primark na Polskę, Słowenię oraz Czechy - Maciej Podwojski. Trzeci sklep Primark w Polsce ma być ogromny i mieć powierzchnię ponad 3,6 tysiąca m2. 

Primark podpisał Kartę Przemysłu Modowego Na Rzecz Klimatu. Sieciówka obiecuje zmniejszyć o 30% emisję gazów cieplarnianych>>

Primark powstał w 1969 roku w Dublinie i należy do Associated British Foods. W swojej ofercie ma nie tylko ubrania, obuwie i dodatki dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci, ale też wyposażenie domu. Część produktów wykonana jest z materiałów z recyklingu i organicznych oraz pochodzących ze zrównoważonych źródeł. Kolejny polski Primark dołączy do ponad 350 sklepów marki na całym świecie - tuż obok Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii, Francji, USA czy Niemczech.