Kolejna para kolczyków, trzecia filiżanka albo bawełniany t-shirt z napisem "love" - chcecie uniknąć podobnych nietrafionych prezentów na walentynki? Wymyśliłyśmy 10 alternatywnych podarunków dla kogoś, kto ma już wszystko. Jeśli wasza ukochany/wasz ukochany na bieżąco kupuje sobie rzeczy, które mu się podobają i nie macie pomysłu, czego brakuje w jej/jego kolekcji ubrań/płyt czy książek dajcie mu coś nietypowego - zafundujcie romantyczny weekend w Paryżu, ugotujcie ulubione danie albo zaprenumerujcie jedno z czasopism. Świetnym pomysłem jest także zapisanie jej/go na kurs parzenia kawy czy matchy, tańca albo robienia modnych teraz makram. Możecie też podarować komuś voucher - obojętnie, czy do sklepu, który lubi czy do Netflixa - w końcu wspólne oglądanie seriali brzmi całkiem romantycznie, prawda?

Czarne sukienki na walentynki 2020. Zobacz najmodniejsze kreacje na święto zakochanych>>

Oto 10 pomysłów na walentynkowe prezenty dla kogoś, kto ma już wszystko:

1. Prezent na walentynki: bilety lotnicze
Co może być bardziej romantycznego niż wspólny weekendowy wyjazd? Poszukajcie na stronach z podróżami tanich biletów lotniczych. Przy odrobienie szczęścia powinno wam się udać kupić bilety na lot do Londynu/Paryża czy Rzymu za mniej niż 100 zł.

2. Prezent na walentynki: abonament na Spotify albo innej aplikacji muzycznej lub kod do Netfilxa/ HBO go
Wspólne oglądanie seriali, ulubionych filmów albo muzyki - ten plan na wieczór sprawdzi się nie tylko w walentynki.

3.  Prezent na walentynki: perfumy albo voucher na zrobienie sobie własnego zapachu
Poszukajcie w perfumeriach wyjątkowego zapachu (np. jeśli ktoś uwielbia lody o smaku słonego karmelu, powinien zakochać się w perfumach duetu polskich projektantów BOHOBOCO Sea Salt Caramel) albo podarujcie bliskiej osobie voucher na zrobienie swojego własnej kompozycji zapachowej (np. w Mo61). 

4.  Prezent na walentynki: prenumerata ulubionego magazynu 
Na przykład ELLE :)

5.  Prezent na walentynki: herbata albo kawa
Miłośnicy herbat na pewno docenią pyszną herbatę w eleganckiej puszce (poszukajcie takiej na stronie Kusmi Tea, SELA Herbals albo marki MOYA - my szczególnie polecamy herbaty liściaste w pięknych puszkach z limitowanej kolekcji zaprojektowanej przez Kasię Skórzyńską, założycielkę Kaaskas). Z kolei kawosze, powinni ucieszyć się z ziaren kawy z odległych zakątków świata.

Najlepsze seriale o miłości - nie tylko na walentynki>>

6. Prezent na walentynki: karta podarunkowa na zakupy do ulubionego sklepu
Nawet jeśli wydaje się wam, że wasza miłość ma już wszystko, na pewno bez problemu wybierze sobie jeszcze jedną rzecz z oferty ulubionego sklepu.

7. Prezent na walentynki: kurs gotowania/parzenia matchy/robienia wianków, makat/szycia czy/tańca 
Wybierzcie dziedzinę, którą interesuje się wasza ukochana/wasz ukochany i zapiszcie go na kurs, który sprawi, że będzie prawdziwym specjalistą w tym temacie. Oprócz klasycznych kursów tańca czy gotowania, polecamy wam bardziej specjalistyczne zajęcia - np. warszawska kawiarnia Stor organizuje warsztaty z parzenia herbaty matcha.

8. Prezent na walentynki: wyjątkowa kolacja
Foodies ucieszy kolacja w ulubionej restauracji albo w nietypowym miejscu (są knajpy, gdzie posiłki je się w ciemności). Jeśli macie większy budżet do przeznaczenia na walentynkowy prezent, zarezerwujcie stolik w restauracji z gwiazdką Michelin (w Polsce macie do wyboru Atelier Amaro albo Senses).

9. Prezent na walentynki: własnoręcznie wykonajcie walentynkę/namalujcie obraz/skomponujcie piosenkę/napiszcie wiersz/ugotujcie coś pysznego
Nie musimy chyba przekonywać was do tego, że własnoręcznie zrobiony prezent "is always a good idea". Nie wierzycie? Spróbujcie obdarować ukochaną osobę właśnie w ten sposób, a szybko się przekonacie.

10. Karnet do SPA
Poszukajcie ofert na stronach klasycznych SPA albo zabierzcie ukochaną osobę na do Camp SPA - polskiego uzdrowiska w stylu "slow life".