Depilacja IPL – na czym polega?

Braun Silk-expert Pro 5 wykorzystuje technologię IPL (ang. Intense Pulsed Light). Emitowane przez nią delikatne impulsy światła docierają do cebulek włosów, wprowadzając mieszki w stan spoczynku. Dzięki temu włoski zaczynają wypadać, a ich odrastanie zostaje zahamowane.

Jak szybko i na jak długo? Producent obiecuje widoczną redukcję włosków w zaledwie 3 tygodnie, również na obszarach intymnych, z długotrwałym efektem gładkiej skóry nawet do roku. Oczywiście indywidualne rezultaty mogą się różnić. Ważne jest to, aby zabiegi IPL wykonywać zgodnie z zalecanym harmonogramem – raz w tygodniu. Po tym okresie wystarczy powtarzać je raz na 1–2 miesiące – w zależności od indywidualnych potrzeb.

Braun Silk-expert Pro 5 – design

Czym wyróżnia się Braun Silk-expert Pro 5? Zacznę od tego, że produkt dotarł do mnie w estetycznej kosmetyczce z ekoskóry, która została naprawdę starannie zaprojektowana – złote elementy, takie jak logo i uchwyt zamka, idealnie współgrają z czerwienią. Kosmetyczka jest do tego pojemna – z łatwością mieści wszystkie akcesoria wchodzące w skład zestawu.

Braun Silk-expert Pro 5 / Archiwum własne

Samo urządzenie również robi wrażenie. Nowoczesny design idzie tu w parze z funkcjonalnością – Braun Silk-expert Pro 5 wygodnie trzyma się w dłoni, nie wyślizguje się. Urządzenie jest również kompaktowe i lekkie, dzięki czemu bez problemu można je zabrać w podróż (nawet jeśli w grę wchodzi wyłącznie bagaż podręczny). Lubię otaczać się pięknymi przedmiotami, więc doceniam, że marka zadbała o każdy, nawet najmniejszy, szczegół.

Jak działa urządzenie do depilacji IPL Braun Silk-expert Pro 5?

Żeby zabieg IPL przyniósł efekty, musimy odpowiednio się do niego przygotować. Pierwszym krokiem jest usunięcie włosków, które zostaną poddane depilacji. Ja stawiam na tradycyjną metodę, czyli maszynkę do golenia, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by użyć do tego wosku czy depilatora elektrycznego. Najważniejsze jest dokładne pozbycie się owłosienia. Dopiero wówczas możemy przejść do zabiegu.

Bałam się, że depilacja IPL będzie skomplikowana i czasochłonna, ale nic tych rzeczy. Braun Silk-expert Pro 5 jest intuicyjny i łatwy w obsłudze. Do zestawu są dołączone cztery nasadki. Choć głowica standardowa w teorii jest przeznaczona do stosowania na wszystkich obszarach ciała, to według mnie najlepiej radzi sobie z pachami. Szersza nasadka jest w sam raz do zabiegów na dużych partiach ciała takich jak nogi – pokrywa większy obszar i tym samym przyspiesza depilację. Braun Silk-expert Pro 5 jest wyposażony również w dwie nasadki precyzyjne, które są przeznaczone do najmniejszych i przez to trudniej dostępnych obszarów – twarzy oraz miejsc intymnych.

Braun Silk-expert Pro 5 / Archiwum własne

Urządzenia można używać na dwa sposoby: punktowo przykładając głowicę do obszarów, które chcemy wydepilować, lub przesuwając po skórze pojedynczym ruchem w górę i w dół. Depilując nogi wybieram metodę numer dwa, ponieważ pozwala na naświetlenie większego obszaru w krótszym czasie. Braun Silk-expert Pro 5 błyska nawet 125 razy na minutę, dzięki czemu zabieg jest ekspresowy – w moim przypadku trwa około 15 minut. Jeśli zaś chodzi o miejsca wrażliwe, w ich przypadku przykładam głowicę punktowo, starając się być jak najostrożniejsza. Depilacja bikini zajmuje około 10 minut, a pach – może 3 minuty.

Braun Silk-expert Pro 5 / Archiwum własne

W przypadku osób ze skórą wrażliwą świetnie sprawdzi się możliwość wyboru jednego z trzech dostępnych trybów: standardowego, delikatnego i bardzo delikatnego. Do depilacji nóg używam zamiennie dwóch pierwszych – nie czuję wówczas żadnego bólu, jedynie delikatnie ukłucie i rozchodzące się po skórze ciepło. A bikini i pachy? Do depilacji tych obszarów podchodziłam najmniej entuzjastycznie, ale dzięki możliwości przełączenia się na tryb bardzo delikatny moje obawy szybko okazały się bezpodstawne. Depilacja nie przesusza skóry. Nie powoduje również takich efektów ubocznych jak zaczerwienienia czy opuchlizna. W indywidualnym dopasowaniu ustawień jest również nieoceniona technologia SkinPro 2.0 – pierwszy i jedyny na rynku w pełni automatyczny czytnik, który na bieżąco rozpoznaje koloryt skóry na poszczególnych partiach ciała i na tej podstawie automatycznie dobiera odpowiedni poziom intensywności światła. Kończąc temat bezpieczeństwa – urządzenie może pochwalić się akredytacją Skin Health Alliance. Ponadto zostało zatwierdzone przez FDA – amerykańską Agencję Żywności i Leków.

Braun Silk-expert Pro 5 / Archiwum własne

Depilacja IPL – efekty po czterech tygodniach stosowania Braun Silk-expert Pro 5

Po 4 tygodniach utwierdziłam się w przekonaniu, że depilacja IPL jest nie tylko łatwa i komfortowa, ale także skuteczna. Jak długo musiałam czekać na pierwsze efekty? Wystarczył jeden zabieg, by zauważyć osłabienie i wolniejszy wzrost włosków. Nowe pojawiły się dopiero po kilku dniach, co było dla mnie nowością (kobiety, które zmagają się z gęstym owłosieniem, na pewno wiedzą, o czym mówię). Wcześniej musiałam zadowolić się krótkotrwałym efektem. Używałam głównie maszynek do golenia, więc mogę śmiało stwierdzić, że Braun Silk-expert Pro 5 zdecydowanie poprawia jakość życia. Na pewno ważne jest to, by zabiegi IPL wykonywać zgodnie z zalecanym harmonogramem – raz w tygodniu. Po czterech seriach po włoskach nie ma ani śladu, pozbyłam się ich niemal całkowicie. Nie pamiętam, żeby moja skóra kiedykolwiek była taka gładka, wręcz jedwabista w dotyku. Jestem wniebowzięta i nie mogę doczekać się kolejnych efektów – producent obiecuje, że po 12 tygodniach regularnych zabiegów redukcja owłosienia ma wynosić aż 74%**.

Braun Silk-expert Pro 5 / Archiwum własne

Urządzenie polecam już wszystkim moim koleżankom. Jeśli znacie kogoś, kto całe życie zmaga się z kompleksami spowodowanymi nadmiernym owłosieniem i nie znalazł jeszcze rozwiązania dla siebie, Braun Silk-expert Pro 5 na pewno okaże się trafionym prezentem na święta. Urządzenie jest praktyczne, a do tego miłe dla oka – czego chcieć więcej? Składając zamówienie na stronie marki, z kodem „ELLE150” otrzymacie rabat w wysokości 150 zł (oferta obowiązuje do 30 grudnia 2023 roku). W przypadku braku satysfakcji z użytkowania (co jest mało prawdopodobne), możecie zwrócić je w ciągu 60 dni od dnia zakupu i odzyskać pieniądze. Last but not least – istnieje możliwość bezpłatnego przedłużenia podstawowej, dwuletniej gwarancji o kolejne trzy lata – szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie na stronie marki Braun.

*Wydajność określana na podstawie kombinacji parametrów rozmiaru okienka, szybkości i mocy. Testowano w porównaniu z konkurencyjnymi markami na polskim rynku, test przeprowadzony w  2021 roku w Braun Innovation Center, Kronberg, Niemcy. Technologia bezpieczeństwa współdzielona z Cyden.
**Połączona wartość dla nóg, bikini i pach. Indywidualne rezultaty mogą się różnić.