Prada + adidas originals 

Chwilę temu na kanałach social media adidas originals i Prada pojawiły się identyczne posty. Na zdjęciach widoczna jest biała torba włoskiego domu mody z charakterystycznym logo i napisem Prada Milano, a w jej środku widać wystające dwa pudełka po butach, podpisane "adidas". Nie ma wątpliwości, że już niedługo światło dzienne ujrzą efekty tej zaskakującej współpracy. Tym bardziej, że obie marki podpisały posty na swoich Instagramach bardzo jednoznacznie: "Prada for adidas. Już wkrótce".

To streetwearowa współpraca, która zaskoczyła wszystkich, ale szybko okazała się wyczekiwana jak żadna inna. Projekty Prada kojarzą się z wysoką jakością wykonania, ponadczasowymi wzorami i luksusem. Projektanci adidas originals mają z kolei nosa do wyłapywania trendów, które rządzą ulicą i które potrafią dotrzeć do młodych ludzi. Nie trzeba być jasnowidzem, żeby być pewnym, że efekty tej modowej przyjaźni będą prawdziwym sprzedażowym hitem. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Prada (@prada) Lis 7, 2019 o 1:00 PST

Kiedy premiera butów Prada x adidas originals? Ile będą kosztować? Póki co obie marki są oszczędne w informacjach podawanych na temat tej współpracy. Zarówno jedna, jak i druga odsyła do swoich Instagram Stories, gdzie podlinkowana jest strona adidas, na której można podać adres mailowy i się zarejestrować, by za jakiś czas otrzymać pierwsze informacje o zapowiedzianej kolekcji. Ze zdjęcia da się jednak wywnioskować, że możemy spodziewać się przynajmniej na pewno dwóch par sneakersów z metką obu brandów. O tym, jak będą wyglądać, przekonamy się pewnie już niedługo. 

Wcześniej marka adidas współpracowała już z kilkoma innymi domami mody i luksusowymi markami. W ramach kolekcji z Missoni powstała limitowana kolekcja butów i ubrań, dla adidas projektowali Alexander Wang i Yohji Yamamoto, a kilka miesięcy temu razem ze Stellą McCartney sportowa marka zaprezentowała pierwsze wegańskie sneakersy Stan Smith (McCartney ponadto pracowała z adidas kilkukrotnie).