Tego rodzaju wyprawom sprzyjają mniejsze porty lotnicze, których w naszym kraju jest już całkiem sporo. Jednym z nich jest Poznań-Ławica, który znajduje się niecałe 10 kilometrów od centrum miasta. Z Warszawy do Poznania z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT dostaniecie się jedynie w godzinę (!!!), a do dyspozycji macie aż 3 różne loty w ciągu dnia. Cena? Od 211 zł w klasie economy za najwyższy standard lotu i bezpieczeństwo LOT. Takich okazji nie powinno się przepuszczać - i właśnie dlatego stworzyłyśmy dla Was listę 7 miejsc, które warto odwiedzić w Poznaniu w najbliższych miesiącach (również biznesowo!):

Poznań na jesień: Miłość 

Piękne, pełne czułości miejsce znajdziecie przy ulicy Garbary 54. W Miłości serwują kuchnie roślinną, pełną lokalnych dobroci. Obecnie spróbujecie tam "afrodyzjaku z dyni", chana masali, a także - nieco bardziej tradycyjnie - gziku z pyrą.

Poznań na jesień: Kino Muza 

To najstarsze kino studyjne w Polsce. Mieści się w oficynie poznańskiej kamienicy przy ul. Św. Marcin od 1908 roku. Dwa lata temu to wyjątkowe miejsce przeszło modernizację, którą zajął się zespół TOYA DESIGN - nowy wystrój jest absolutnie obłędny. Co w jesiennym repertuarze? M.in. "Diuna", "Wszystkie nasze strachy" i "Moje wspaniałe życie". 

Poznań na jesień: Szymon Brodziak Gallery

Tej jesieni w minimalistycznej przestrzeni poznańskiej Szymon Brodziak Gallery obejrzycie stalowe obiekty autorstwa Oskara Zięty w towarzystwie fotografii wykonanych Szymona Brodziaka. Na wystawie „Monochromy Monoformy” czarno-białe kadry odbijać się będą w zwierciadlanych powierzchniach luster i rzeźbiarskich formach z polerowanej stali. Must see

Poznań na jesień: bar Wiśniewski 

To zdecydowanie jedno z najbardziej efektowych miejsc w Poznaniu. Bar Wiśniewski to pierwszy w Polsce koncept gastronomiczny łączący funkcję baru i sklepu z mono produktem, wiśniówką. W niezwykle designerskich wnętrzach napijecie się w pełni naturalnej wiśniówki o prostym składzie, która wytwarzana jest przez małą manufakturę. 

Poznań na jesień: PURO 

Hotele PURO to jedne z naszych ulubionych punktów na mapie Polski. W Poznaniu PURO znajduje się nieopodal malowniczego Starego Miasta. Poza świetnym designem w hotelu znajdziecie również bezpłatną saunę do dyspozycji gości i automat z gorącą czekoladą - to wszystko czego nam trzeba tej jesieni! 

Poznań na jesień: klub Próżność 

Klub Próżność mieści się w historycznej przestrzeni jednego z zabytkowych budynków w centrum Poznania. W jego wnętrzach znajdziecie zachowane oryginalne dębowe parkiety ułożone w jodełkę oraz sztukaterie na ścianach i sufitach, a w menu klasyczne koktajle. Zorganizujecie tam również bankiet i konferencję. 

Poznań na jesień: City Park Hotel & Residence

City Park Hotel & Residence posiada świetną lokalizację (na poznańskim Grunwaldzie, nieopodal bajkowego Parku Wilsona, wśród secesyjnych kamienic) i piękną, bogatą historię. W ceglanych murach dawnych ułańskich koszar znajdziecie SPA, restauracje, kawiarnie, niszowe butiki, i prawdziwą perełkę - Whisky Bar 88 - wielokrotnie oznaczony mianem najlepszego baru w Polsce. 

Udanych lotów i miłego zwiedzania!