W premierowym serialu "Pozłacany wiek" zobaczymy dobrze nam już znane aktorki - Cynthię Nixon oraz Christine Baranski. Choć serial jest z gatunku produkcji kostiumowych, scenarzyści zdecydowali się na fabułę osadzoną w Stanach Zjednoczonych, a nie jak najczęściej, w Wielkiej Brytanii. O czym jest ten tytuł?

"Pozłacany wiek": o czym jest serial dostępny na HBO?

"Akcja serialu 'Pozłacany wiek' rozpoczyna na tle tej transformacji, w 1882 roku, gdy po śmierci ojca młoda Brook przeprowadza się z rolniczej Pensylwanii do Nowego Jorku, aby tam zamieszkać z bogatymi ciotkami Agnes van Rhijn oraz Adą Brook. Spędzając czas w towarzystwie Peggy Scott, początkującej pisarki, która szuka pretekstu, aby zacząć wszystko od nowa, Marian przypadkowo zostaje uwikłana konflikt między jedną z ciotek, dziedziczką starej fortuny, a jej bogatymi sąsiadami - bezwzględnym potentatem kolejowym i jego ambitną żoną - George'em i Berthą Russellami. Czy w świecie stojącym u progu nowoczesności Marian dostosuje się do obowiązujących reguł społecznych, czy będzie jednak szukać swojej własnej drogi?" - możemy przeczytać w oficjalnym opisie produkcji. 

W obsadzie serialu pojawili się m.in. wspomniane Cynthia Nixon i Christine Baranski, ale również Louisa Jacobson, Denée Benton, Morgan Spector, czy Carrie Coon. 

Za "Pozłacany wiek" odpowiada Julian Fellowes, scenarzysta takich hitów, jak "Downton Abbey" (zarówno filmów jak i serialu), "Gosford Park", a także "Belgravii".

"Pozłacany wiek": zwiastun