Jak donoszą amerykańskie media, serial „Pistol” powstanie na podstawie, wydanej w 2017 roku, autobiografii gitarzysty Steva Jonesa „Lonely Boy: Tales from a Sex Pistol”, a fabuła serialu skoncentruje się na przedstawieniu zachodniego Londynu połowy lat 70. Tam, razem z bohaterami, będziemy mogli odwiedzić tak kultowe miejsca jak butik SEX należący do Vivienne Westwood i Malcolma McLarena, którego kolekcje definiowały wczesny, punkowy styl. Poznamy też historię błyskawicznego rozwoju i upadku zespołu, a także związane z nim liczne kontrowersje.

W rolę gitarzysty zespołu wcieli się Tobby Wallace, którego znamy m.in. z filmu „Babyteeth”. W pozostałych rolach serialu Boyle'a zobaczymy Ansona Boona („1917”), który zagra frontmana zespołu - Johna Rottena Lydona, Louisa Partridge’a („Enola Holmes”) jako basistę Sida Viciousa, Jacoba Slatera jako perkusistę Paula Cooka i Fabiena Frankela („The Serpent”) jako oryginalnego basistę Glena Matlocka. W serialu zobaczymy też znane gwiazdy takich produkcji jak „Gra o tron” czy „Wiedźmin”. Maisie Williams, wcieli się w rolę ikony punku - Jordan, a Emma Appleton zagra dziewczynę Viciousa, Nancy Spungeng.

Wyobraź sobie, że wdzierasz się z kumplami do świata „The Crown” i „Downton Abbey”, a potem wykrzykujesz z nimi ulubione piosenki i całą zawartą w nich wściekłość. 

Tymi słowami reżyser Danny Boyle zapowiedział rozpoczęcie prac nad serialem „Pistol” dodając:

To moment, który na zawsze zmienił brytyjską społeczność i kulturę. To punkt wybuchu brytyjskiej kultury ulicznej, gdzie zwykli młodzi ludzie weszli na scenę, a wyładowując swoją wściekłość prezentowali swój styl.

„Pistol” to druga współpraca Boyle'a z kanałem FX. Wcześniej był producentem wykonawczym i reżyserem kilku odcinków limitowanego serialu "Trust" z 2018 roku. Zdjęcia do nowej serii mają rozpocząć się w marcu.