To musiało kiedyś nastąpić. Robert Lewandowski będzie bohaterem nowego filmu dokumentalnego, który już w 2022 roku pojawi się na platformie Amazon Prime Video i będzie dostępny dla wszystkich jej abonentów. Film reżyseruje Maciej Kowalczuk, a produkcję powierzono grupie Papaya Films, która ma gigantyczne doświadczenie także na rynku reklamowych produkcji dużego światowego formatu.

Widzowie na całym świecie mogą spodziewać się unikalnego spojrzenia na karierę i życie prywatne zawodnika. Dzięki dokumentowi o Robercie Lewandowskim będą mogli przeżyć historię młodego chłopaka z Leszna, który mimo wyboistego początku kariery i różnych niepowodzeń został jednym z najlepszych na świecie piłkarzy swoich czasów.

– Pomysł na ten film jest nieoczywisty, dlatego zdecydowałem się na jego realizację. To będzie historia wzlotów i upadków, momentów siły, ale i chwil słabości. Bez upiększania – tak jak było naprawdę. Film przedstawi wiele nieopowiedzianych wcześniej historii z mojej kariery, które z pewnością zainteresują fanów piłki nożnej. Mam jednak nadzieję, że widzowie, którzy nie śledzą rozgrywek piłkarskich również z zainteresowaniem obejrzą ten film – mówi Robert Lewandowski.

Za pomocą dokumentu gwiazda piłki nożnej chce nie tylko umożliwić fanom wgląd w swoje życie, ale również dać widzom na całym świecie szansę odnalezienia się w jego historii. – Chciałbym, żeby ten dokument stał się inspiracją dla dzieciaków, które marzą o osiągnięciu czegoś wielkiego, ale nie do końca w siebie wierzą – dodaje Lewandowski.

W filmie obok Roberta Lewandowskiego zobaczymy także najbliższych przyjaciół i rodzinę, a także trenerów, kolegów z drużyny i rywali, a także największe gwiazdy światowego futbolu.

– Jesteśmy niesamowicie podekscytowani współpracą z Robertem Lewandowskim, jego zespołem i tworzeniem dokumentu, który da widzom na całym świecie wgląd w karierę wyjątkowej postaci, jaką jest Robert – mówi Christoph Schneider, Dyrektor Zarządzający Prime Video Germany. – Historia Roberta Lewandowskiego to nie tylko zwycięstwa, ale także trudności, niepowodzenia i jego ogromna determinacja w przezwyciężeniu ich w drodze do sukcesu – dodaje.

Dokument o Robercie Lewandowskim dla Amazon Prime Video produkuje Papaya Films, wielokrotnie nagradzany w kraju i na świecie, największy dom produkcyjny w Polsce. – Wielu twórców filmowych na świecie marzy zapewne o tym, by opowiedzieć historię naszego najlepszego napastnika. Od kilku lat konsekwentnie rozwijamy produkcję oryginalnych treści filmowych, dlatego ogromnie się cieszę, że Robert Lewandowski zaufał właśnie naszej wizji i doświadczeniu. A dzięki zaangażowaniu Amazon Prime Video będziemy mogli dotrzeć z jego historią do widzów na całym świecie – mówi Kacper Sawicki, prezes Papaya Films, producent filmu.

Za koordynację wszystkich działań z ramienia zespołu Roberta Lewandowskiego odpowiadają Monika Bondarowicz oraz Tomasz Zawiślak. To oni współpracują z Maciejem Kowalczukiem, reżyserem filmu.

Papaya Films to największy dom produkcyjny w Polsce. Obecnie działa na całym świecie poprzez biura w Warszawie, Londynie, Nowym Jorku i Lizbonie. W trakcie 15 lat obecności na rynku firma zrealizowała ponad 2000 kampanii w kilkudziesięciu krajach dla największych światowych marek. W swoim dorobku ma również filmy fabularne i krótkometrażowe. Papaya Films była wielokrotnie nagradzana w polskich i międzynarodowych konkursach i festiwalach. Od 6 lat jest wybierana Domem Produkcyjnym Roku w Konkursie KTR, największym tego typu wydarzeniu w branży kreatywnej w Polsce. Na koncie ma również nagrody na festiwalu reklamowym w Cannes, nagrodę Shots oraz D&AD. Kacper Sawicki, założyciel i prezes Papaya Films został wybrany AdManem roku 2020 w plebiscycie magazynu „Press”. Obok swoje podstawowej działalności, firma od 8 lat prowadzi konkurs Papaya Young Directors, który gromadzi i wspiera debiutujące talenty reżyserskie. Dzięki Papaya Young Directors młodzi twórcy mają szansę rozwinąć skrzydła, udoskonalić swoje umiejętności i z sukcesem wkroczyć w świat reklamy. ELLE w tym roku było jednym z patronów konkursu.