Od śmierci Amy Winehouse minęło już 11 lat. Mimo ogromnej popularności, jaką cieszyła się autorka hitu „Rehab” jej życie nie zostało jeszcze zaprezentowane widzom w filmowej formie. Plotki o planach zekranizowania książki „Saving Amy” pióra Daphe Barak krążyły od dawna, ale prace nad filmem hamowały spory o licencje i prawa autorskie.  W 2015 roku ogłoszono, że w rolę brytyjskiej piosenkarki ma wcielić się Noomi Rapace, ale szwedzka aktorka ostatecznie nie weszła na plan.

Powstanie film biograficzny o Amy Winehouse. Za kamerą stanie reżyserka „Pięćdziesięciu twarzy Greya”

Internetowy serwis „Deadline” dotarł od informacji o wznowieniu prac nad filmową biografią Winehouse. Za produkcję odpowiedzialna jest wytwórnia Studiocanal, a obraz ma nosić nazwę „Back to Black”. Scenariusz napisał Matt Greenhalgh („Gwiazdy nie umierają w Liverpoolu”, „Control”). Film wyreżyseruje Sam Taylor-Johnson znana najlepiej z „Pięćdziesięciu twarzy Greya”.

Film ma skupiać się na życiu i twórczości Amy Winehouse – od początków na jazzowej scenie północnego Londynu, aż po triumfy na ceremonii Grammy i występy na największych festiwalach. Poruszona zostanie również kwestia uzależnienia od alkoholu i narkotyków, które doprowadziło do przedwczesnej śmierci artystki w wieku zaledwie 27 lat.

Według doniesień nowy projekt ma pełne poparcie producentów i wytwórni powiązanych z Winehouse. Wkrótce ma rozpocząć się casting na odtwórczynię głównej roli. Będzie to pierwszy fabularny film o życiu gwiazdy. W 2015 roku światło dzienne ujrzała produkcja „Amy” nagrodzona Oscarem za najlepszy film dokumentalny.