Fenomenalnie opowiedziana historia o arcymistrzyni szachowej, skradła serca wielu i nie bez powodu w zeszłym tygodniu zdobyła nominacje do Złotych Globów. A to dopiero początek sezonu nagród! Jedno jest pewne - o serialu będzie głośno jeszcze bardzo długo. Pojawiły się też kolejne spekulacje na temat powstania kolejnej części, o której mówi co nieco sama Anya Taylor-Joy.

Anya Taylor-Joy, czyli serialowa szachowa mistrzyni Beth Harmon, wypowiedziała się ostatnio na temat możliwej kontynuacji serialu “Gambit Królowej”. Przypominamy, że aktorka wcześniej była niechętna, by poprowadzić opowieść dalej, uznając, że serialowe wątki zakończyły się w dobrym momencie. Co mówi tym razem? 

"Gambit królowej" na Netflix: powstanie 2. sezon serialu?

 

Udzielając wywiadu dla portalu “Deadline” gwiazda potwierdziła, że na ten moment twórcy nie planują prowadzić rozmów dotyczących kontynuacji serialu. Fabuła wyczerpująco poruszyła wszystkie wątki, które zawarte były w książce, na podstawie której powstał serial. Pierwszy sezon serialu skupiał się na młodości Beth Harmon i jej dorastaniu w latach 50. i 60. Poznaliśmy ją jako dziewczynkę z sierocińca, po czym mogliśmy oglądać jak wyrasta na arcymistrzynię szachową, jednocześnie walcząc z uzależnieniem od leków i alkoholu. Aktorka stwierdziła jednak, że ma pewne pomysły odnośnie tego, jak mogłyby przedstawiać się dalsze losy jej bohaterki.

Byłoby ciekawie zobaczyć Beth w roli matki. W momencie kiedy jest trzeźwa i bardziej świadoma demonów z przeszłości


Mówi Taylor-Joy po czym dodaje:

To niewiarygodne i wspaniałe zarazem, że ludzie chcą 2. sezonu serialu! Nigdy o tym nie myśleliśmy, nie było dyskusji na ten temat. Ale jak wiemy w Hollywood nigdy nie mów "nigdy".

Aktorka wypowiedziała się też na temat popularności serialu, który nieprzypadkowo odniósł sukces w czasie trwania pandemii:

Myślę, że każdy z nas, będąc w zamknięciu we własnym domu, musi spędzać więcej czasu ze sobą, niż jest przyzwyczajony. Mamy tylko określoną ilość miejsca, żeby uciec przed sobą Poza tym serial ma wspaniałe przesłanie: nawet jeśli jesteś genialny, wciąż potrzebujesz pomocy. Lepiej działamy kiedy mamy wsparcie i myślę, że Beth widzi piękno w pomocy i wsparciu, które ostatecznie zdobywa.

"Gambit królowej" miał premierę w październiku 2020 roku. Serial osiągnął ogromny sukces i przyniósł rozpoznawalność Anyi Taylor-Joy. W produkcji dużą rolę odegrał również Marcin Dorociński, który wcielił się w rosyjskiego mistrza szachowego i największego rywala głównej bohaterki. Na ten moment Netflix nie planuje kontynuacji serialu, jednak jak wiemy, naciski fanów niejednokrotnie miały ogromny wpływ na losy serialowych produkcji, dlatego jego twórcy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.