23 lipca minie dokładnie dekada od śmierci Amy Winehouse. Niezwykle utalentowana piosenkarka przez lata zmagała się z uzależnieniami i problemami ze zdrowiem psychicznym. Zmarła tragicznie w Londynie w 2011 roku. W związku ze zbliżającą się rocznicą śmierci rodzina postanowiła uczcić jej pamięć i przedstawić niezwykle osobisty portret Amy.

,,Amy" nagrodzona Oscarem

W 2015 roku Asif Kapadia nakręcił dokument ,,Amy", który nie tylko został nagrodzony przez Akademię, ale także otrzymał nagrodę BAFTA czy MTV Movie Award. Film przedstawia artystkę jako „wrażliwą żydowską dziewczynę” z niebywałym talentem, która stała się ofiarą uzależnień. Dokument między słowami napiętnuje osoby, które powinny jej pomóc, ale tego nie zrobiły. Członkowie rodziny wokalistki nie zgadzają się z tą historią, więc wspólnie zdecydowali się przedstawić własną perspektywę Amy.

Netflix: nowości na kwiecień 2021. Co warto obejrzeć w tym miesiącu? Najlepsze filmy i seriale>>

BBC pracuje nad filmem ,,10 Years On" o Amy Winehouse. Historię zobaczymy z perspektywy matki wokalistki

BBC Two i BBC Music pracują obecnie nad filmem ,,10 Years On", który opowie o życiu Amy Winehouse z perspektywy ludzi, którzy znali ją najlepiej. Dekadę po śmierci artystki, jej matka wcieli się w rolę narratora, której perspektywa znacznie różni się od narracji, którą słyszeliśmy do tej pory. Na ekranie pojawią się również pozostali członkowie rodziny i przyjaciele.

„Nie czuję, że świat znał prawdziwą Amy, tę, którą wychowałam, i nie mogę się doczekać okazji, aby zapewnić zrozumienie jej korzeni i głębszy wgląd w prawdziwą Amy”. - powiedziała matka artystki, Janis Winehouse

„Amy była prawdziwą muzyczną ikoną i nie możemy być bardziej dumni, mogąc pomóc najbliższym Amy opowiedzieć jej historię 10 lat po śmierci" - powiedział Dov Freedman, producent wykonawczy Curious Films

Premiera ,,10 Years On" odbędzie się jeszcze w tym roku. Dokładna data pozostaje nieznana.