"The New Look"

"The New Look", jak sugeruje sam tytuł, opowie historię powojennego krawiectwa Christiana Diora i Coco Chanel, a także ujawni wiele szczegółów z życia projektantów. Opisze moment, w którym to Dior zajął pozycję najważniejszego kreatora, którą wcześniej piastowała Chanel - skoncentruje się więc na kluczowym momencie XX wieku, kiedy Paryż przywrócił życie świata mody dzięki rewolucyjnym liniom WASP. Pokaże jakie relacje łączyły Christiana Diora i Coco Chanel z Yvem Saint Laurentem, Pierrem Balmain, Cristobalem Balenciagą i Hubertem de Givenchy. Produkcji serialu podjęła się platforma Apple TV+ i Todd A. Kessler, reżyser i scenarzysta takich hitów, jak "Rodzina Soprano" i "Bloodline". W rolach głównych Ben Mendelsohn i Juliette Binoche. Serial ma być nagrywany jedynie w Paryżu. 

Rodzina Gucci ponownie na ekranie

I to podwójnie! Pierwsza z produkcji ma przedstawić losy luksusowego imperium rodziny Gucci w wersji fabularnej, a druga - dokumentalnej. Scenariusze mają dokładniej poruszyć historię modowej ekspansji włoskiego domu mody w Stanach Zjednoczonych, wyjaśnić relację pomiędzy członkami rodziny, a także (ponownie) ukazać śmierć Maurizia. Produkcją obu seriali zajmie się wytwórnia Sky Studios, która do pracy nad scenariuszem i zdjęciami ma zaprosić członków rodziny Gucci, którzy wystosowali tak wiele zarzutów w stronę filmu "Dom Gucci". 

Ta rodzinna epopeja zacznie się od historii dżentelmena, który mieszkał we Florencji i stworzył torebki z bambusowymi rączkami. Oryginalnie był to przypadkowy projekt, który na zawsze zapisał się w historii i zaprowadził markę Gucci aż do Stanów Zjednoczonych” – opowiada Nil Hartmann, jeden z wiceprezesów Sky Studios. 

 Premiera obu seriali o rodzinie Gucci planowana jest na 2023 rok.