Ralph Lauren - dokument HBO już połowie listopada

"Very Ralph", bo taki tytuł nosi dokument o słynnym projektancie, zostanie pokazany już 12 listopada o 21:00 na kanale telewizji HBO. "Film pokazuje człowieka, który jest ikoną i wykreował jedną z najważniejszych marek w historii mody. Gdy wkracza w szóstą dekadę biznesu, Ralph Lauren zastanawia się nad swoją podróżą - od chłopca z Bronksu, który nie wiedział, kim jest projektant mody, po stanie się emblematem amerykańskiego stylu na całym świecie" czytam w zapowiedzi dokumentu na YouTube.

Seriale, które powinnaś nadrobić w Święta >>

Stacja HBO kilka dni temu pokazała światu trailer "Very Ralph". Już po tej krótkiej zapowiedzi można zauważyć, że będzie to film naszpikowany faktami, opowieściami o niesamowitym talencie, archiwalnymi nagraniami i wypowiedziami najważniejszych w branży. Możecie spodziewać się Cindy Crawford i Naomi Campbell, innych projektantów i kolegów po fachu, a także cenionych redaktorek mody. W dokumencie projektant Ralph Lauren pokazuje, jak tworzył swoje słynne kolekcje i organizował pokazy, ale też zabiera nas do swojego domu, gdzie bawi się z dziećmi i gra w koszykówkę. Spodziewajcie się też prawdziwego powrotu do przeszłości, jeszcze głębszego niż klasyczne filmy i zdjęcia z dawnych pokazów - rodzinnego Bronksu Ralpha Laurena i pierwszych kroków w branży.

Richard Pepler, były dyrektor generalny HBO, miał według opowieści przedstawić Ralphowi Laurenowi pomysł stworzenia dokumentu o jego życiu podczas wspólnej kolacji. Pepler przyznał mu wtedy, że jest wielkim fanem jego projektów. Zagraniczni dziennikarze Reutersa, którym udało się porozmawiać z projektantem przy okazji zapowiedzi dokumentu, zdradzili jednak, że Ralph Lauren "uważa się za osobę prywatną", więc pokazanie swojego życia i tworzenia imperium mody było dla niego dużym osobistym wyzwaniem. Do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu zachęciły jednak Ralpha Laurena jego dzieci.

Dokument wyreżyserowała i wyprodukowała Susan Lacy, znana między innymi z nakręconego dla HBO filmu "Jane Fonda in Five Acts". Dokument pokazano premierowo w nowojorskim Metropolitan Museum od Art.